Odbyła się konferencja z edukacji ekologicznej

Piątek, 24 Marzec 2017

23 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się spotkanie z nauczycielami biologii, przyrody i geografii ze szkół Powiatu Limanowskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Czesław Kawalec Przewodniczący Komisji Rolnictwa, a zarazem Radny Powiatu Limanowskiego.

Jan Puchała Starosta Limanowski, witając gości i przedstawiając cel konferencji, jakim było zapoznanie nauczycieli z tegorocznym XII programem edukacji ekologicznej prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Limanowej otworzył konferencję.

Anna Fabia Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa  przedstawiła aktualne projekty prowadzone przez Powiatowe Centrum Ekologiczne, w tym m.in. konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży pn. „Cztery pory roku”, planowane obchody „Dnia Ziemi” oraz warsztaty dla nauczycieli w Zaczarowanym Wzgórzu w Czesławie, a także na Ścieżce Tajnego Nauczania w Ujanowicach.

Szczegóły tych drugich podczas prezentacji multimedialnej omówiła dyrektor Zespołu Szkół w Ujanowicach Elżbieta Sabik, zachęcając nauczycieli do wzięcia udziału w warsztatach, których wstępna data została ustalona na 8 czerwca 2017 r.

Następnie Magdalena Tomasiewicz ze Służby Leśnej przedstawiła aktualną ofertę edukacyjną Nadleśnictwa Limanowa, skierowaną do szkół.

W dalszej części omówione zostały terminy i szczegóły poszczególnych projektów realizowanych w ramach tegorocznej edukacji ekologicznej. W konferencji wzięło udział 45 nauczycieli ze szkół powiatu limanowskiego.

Imprezy pod patronatem Starosty

• PO