14 września 2015 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyła się konferencja z nauczycielami biologii, przyrody i geografii ze szkół Powiatu Limanowskiego. Organizatorem konferencji był Powiat Limanowski.

Oficjalnego otwarcia dokonał Jan Puchała Starosta Limanowski -Tak liczny udział Państwa w tej konferencji świadczy o ważnej tematyce jaką jest edukacja ekologiczna młodego społeczeństwa, cieszę się, że możemy wspólnie realizować od kilku lat takie projekty jak sprzątanie świata czy sadzenie drzew - mówił na spotkaniu starosta.

Szczegóły jesiennych projektów przedstawiła dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Anna Fabia. Między innymi akcję „Sprzątania Świata”, podczas której rozdano 1,6 tys. worków na odpady, akcja sadzenia drzew przy szkołach, jak również szczegóły powiatowych konkursów pn.:„Ekonauczyciel powiatu limanowskiego” oraz konkurs plastyczny pn. „10 lat edukacji ekologicznej w powiecie limanowskim”.

Następnie głos zabrał Zenon Telman – Prezes Organizacji Odzysku Reba S.A. z siedzibą w Warszawie przedstawiając program lojalnościowy wobec szkół między innymi powiatu limanowskiego. Przedstawił możliwości uczestnictwa w przez szkoły oraz udział dzieci w corocznych konkursach w zbieraniu baterii.

Szczegóły dotyczące konkursów w Lasach Państwowych przedstawił specjalista służby leśnej Nadleśnictwa Limanowa Paweł Twaróg.

Podczas konferencji została również omówiona organizacja ostatniego z cyklu szkoleń dla nauczycieli, które odbędą się 22 września w Łopusznej. W konferencji wzięło udział 56 nauczycieli z całego powiatu limanowskiego.

Imprezy pod patronatem Starosty

• PO