Powiatowe Centrum Ekologiczne współpracuje z około 50 nauczycielami powiatu limanowskiego realizując już 10 lat program edukacji. W roku 2015 planujemy zrealizować projekt warsztatów dla nauczycieli podnoszących ich kwalifikację oraz wiedzę na temat przyrody powiatu limanowskiego. PCE chce zainicjować powstanie forum nauczycielskiego, na którym będzie możliwość wymiany doświadczeń w ramach prowadzonych zajęć w szkołach.

Projekt obejmie swym zasięgiem chętnych nauczycieli z wszystkich szkół powiatu limanowskiego: publicznych i niepublicznych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, zespoły szkół oraz szkoły specjalne i ośrodki szkolno - wychowawcze, zwane dalej placówkami lub uczestnikami z terenu powiatu limanowskiego.

Partnerami projektu jest GPN a także Nadleśnictwo Limanowa. W ramach warsztatów planujemy zorganizowanie trzech spotkań w zależności od aury: wiosenne, letnie i wiosenne w następujących terminach:

19.06 – „Kwiaty i owady, kto komu służy i dlaczego”

Miejsce, godz. 9.00-14.00:

-        zajęcia stacjonarne – siedziba GPN Poręba Wielka 2 godz.

-        zajęcia terenowe –  Polana Trusiówka 3 godz.

-        zakończenie zajęć, ognisko – miejsce biwakowe na Trusiówce w Lubomierzu

Merytoryka:

-        zajęcia stacjonarne: omówienie wybranych grup owadów, które w tym okresie można obserwować i ich rola w ekosystemie,

-        zajęcia terenowe na polanie Trusiówka: bezpośrednia obserwacja i nauka rozpoznawania w terenie na podstawie cech budowy, obserwacja i poznanie różnic wybranych taksonów. Praca z lupą i przewodnikami do rozpoznawania owadów.

Imprezy pod patronatem Starosty

• PO