We wtorek/ 19 marca/ w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyła się konferencja z nauczycielami biologii, przyrody i geografii ze szkół Powiatu Limanowskiego

Konferencję oficjalnie otworzył Franciszek Dziedzina Wicestarosta Limanowski, witając jednocześnie przybyłych gości. Celem konferencji, było zapoznanie  się  nauczycieli z tegorocznym VIII programem edukacji ekologicznej prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Na wstępie Piotr Ociepka Inspektor z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Limanowej przedstawił aktualne projekty prowadzone przez Powiatowe Centrum Ekologiczne działające w ramach Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Podczas spotkania omówił także tegoroczne planowane wydawnictwa, akcję sprzątania świata oraz przekazał informację na temat ogłoszonego IV powiatowego konkursu wiedzy o ochronie przyrody.

Na wstępnie głos zabrał Tadeusz Ogorzałek Prezes Ligi Ochrony Przyrody Zarząd Okręgowy w Nowym Sączu. W swoim wystąpieniu Prezes przedstawił aktualne projekty prowadzone przez LOP oraz prezentował „edukacje dla zrównoważonego Rozwoju” na przykładzie szkół. Zaprosił również nauczycieli do współpracy oraz zachęcał zakładanie kółek LOP w szkołach.

Następny prelegent Jakub Zygarowicz przedstawiciel Nadleśnictwa Limanowa, przedstawił ofertę edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży szkół powiatu limanowskiego. Oferta ta obejmuje zajęcia terenowe oraz stacjonarne, warsztaty na leśnych ścieżkach edukacyjnych, konkursy „Leśne inspiracje”, konkurs plastyczno-fotograficzny „Moje wakacje w lesie” oraz edukację przez internet na takich witrynach jak: „Las Ryia eRysia”, „Czas w las”, „Blog leśniczego”.

W dalszej kolejności został odczytany list Fundacji Nasza Ziemia w Warszawie, w którym zawarta była oferta edukacyjna na rok 2013, m. in.: „Sprzątanie świata – Polska”, „Kluby Naszej Ziemi”, „Konkurs grantowy Po stronie natury”, „Program Bombina”.

Ostatnim punktem porządku konferencji były Warsztaty dla nauczycieli pt.: „Natura 2000” prowadzone przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w Krakowie w imieniu których wystąpił – Krzysztof Kuz. W konferencji wzięło udział 50 nauczycieli ze szkół powiatu limanowskiego.

Imprezy pod patronatem Starosty

• PO