WIADOMOŚCI - Aktualności turystycznewróć do listy wiadomości

Aktualne warunki narciarskie w Powiecie Limanowskim

Środa, 03 Styczeń 2018

Na Limanowszczyźnie wszystkie stacje narciarskie są otwarte. Powiat Limanowski to wymarzone miejsce dla miłośników narciarstwa, dlatego też ilość i różnorodność przygotowanych stoków może zaspokoić nawet najbardziej wybrednych.

Narty to nie tylko doskonała zabawa, ale również okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Idealnie przygotowane stoki narciarskie, dobra infrastruktura turystyczna i waruki pogodowe są gwarancją niezapomnianych wrażeń.

LIMANOWA SKI

Kolej krzesełkowa 4-osobowa oraz dwa wyciągi orczykowe. Trasy narciarskie 2300m: czerwona, zielona i niebieska. Obecnie działa trasa zielona, na której pokrywa śnieżna wynosi 40 cm . Warunki są dobre, ale otwarty jest tylko wyciąg orczykowy. Stacja czynna w godzinach 9:00-21:00.

LASKOWA-SKI

Blisko 4800 m tras zjazdowych, które obsługują 3 wyciągi (w tym dwa talerzykowe i jeden czteroosobowy krzesełkowy). Obecnie pokrywa śniegu wynosi 30 do 60 cm, śnieg jest zmróżony. Otwarte są dwa wyciągi w tym kolej krzesełkowa i dwie z czterech tras. Stacja czynna od 9.00 do 21.00

OSTOJA KONINKI

Stacja narciarska Ostoja Koninki składa się z kolei krzesełkowej na górę Tobołów, trzech wyciągów talerzykowych oraz wyciągu dla dzieci. Całość to ponad 2 km oświetlonych tras, najdłuższa z nich to 1450 m. Obecnie pokrywa śnieżna wynosi od 30 do 50 cm warunki dobre. Stacja czynna jest w godzinach od 9.00 do 21.00.

STACJA NARCIARSKA KASINA SKI

Stacja narciarska Śnieżnica to jedna z najnowocześniejszych stacji narciarciarskich posiadających sześcioosobową wyprzęganą kolej z osłonami. Obecnie pokrywa śniegu wynosi 65 cm, warunki są bardzo dobre. Otwarte są wszystkie wyciągi. Stacja czynna od 8.00. do 22.00 z przerwą techniczną na ratrakowanie od 16.00 do 18.00

STACJA NARCIARSKA SKI LUBOMIERZ

Obecnie pokrywa śnieżna wynosi od 20 do 60 cm, warunki są dobre. Działają dwa wyciągi - mały i średni. Stacja jest czynna od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19, w sobotę od 9.00 do 20.00, a w niedzielę od 9.00 do 18.00.

TRASY NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Aktualne warunki na trasach:

TRASA: „MOGIELICA”
DŁUGOŚĆ: 21 KM
POKRYWA ŚNIEGU 0-10 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA::
- BRAK , ŚNIEG TYLKO W GÓRNYCH PARTIACH

TRASA: „ZALESIE”
DŁUGOŚĆ: 5,5 KM
POKRYWA ŚNIEGU: 0 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: BRAK WARUNKÓW
- BRAK WARUNKÓW DO UPRAWIANIA NARCIARSTWA BIEGOWEGO

TRASA: „OŚLA ŁĄCZKA” PRZY STADIONIE LKS ZALESIANKA
DŁUGOŚĆ: 250 M
POKRYWA ŚNIEGU: 0 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA:
- BRAK MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

Zapraszamy!

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiebiorczości