WIADOMOŚCI - Aktualności turystycznewróć do listy wiadomości

Zaduszki na Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

Czwartek, 16 Listopad 2017

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na drugą edycję ZADUSZEK na Szlaku Architektury Drewnianej w ramach realizacji projektu pn. Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie. 26 listopada 2017 rok, godz. 17:00 Brunary Wyżne - cerkiew pw. św. Michała Archanioła (UNESCO). Tego wieczoru Aga Zaryan zaprezentuje program przybliżający twórczość oraz sylwetki najwybitniejszych artystów, którzy już odeszli. W repertuarze m.in: Billie Holiday, Nina Simone, Czesław Niemen, Agnieszka Osiecka, Kalina Jędrusik czy Leonard Cohen. Podczas koncertu artystka wystąpi w towarzystwie czeskiego gitarzysty Davida Dorůžki.

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród i wyróżnień w świecie muzycznym (w tym prestiżowej nagrody Fryderyka, oraz wielokrotnie przyznawanego jej tytułu Wokalistki Roku w rankingu magazynu Jazz Forum). Płyty Zaryan sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności.
Artystka podbijała serca publiczności na całym świecie, koncertuje m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Izraelu, Francji, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Turcji, Portugalii, Rosji, Japonii, Chinach oraz Islandii.

Scenerią zaduszkowego koncertu będzie cerkiew greckokatolicka św. Michała Archanioła
w Brunarach Wyżnych (obecnie kościół parafialny rzymskokatolicki NMP Wniebowziętej). To jedna z najpiękniejszych cerkwi łemkowskich w Polsce, która w 2013 roku została wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Budowla datowana jest na 1797 r., a jej wnętrze zdobią różnobarwne polichromie o motywach architektonicznych oraz roślinnych, a także barokowy ikonostas. Czy można wyobrazić sobie lepszą scenerię na zaduszkowy koncert?
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/128384511180549/
Wstęp wolny.

Projekt pn. Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach
Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020