WIADOMOŚCI - Aktualności turystycznewróć do listy wiadomości

Ponad 1200 osób zdobyła Szczebel

Wtorek, 08 Sierpień 2017

Niepewna pogoda nie zniechęciła turystów do niedzielnego zdobywania góry Szczebel. Zdobywcy góry mieli do wyboru kilka tras: zielony szlak z Glisnego, czarny szlak z Lubnia i z Mszany Dolnej. Główna grupa odkrywała nowy szlak z Tenczyna pod kierunkiem przewodnika PTTK Haliny Mikołajczyk i zespołu Toporzanie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Limanowski.

Na szczycie Szczebla ponad 1200 osobową grupę turystów powitał Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień. Mszę świętą polową przy pamiątkowym głazie poświęconym św. Janowi Pawłowi II odprawił ojciec Marek Metelica z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie. Piękną oprawę muzyczną mszy i spotkania  zapewnili Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Tenczynie pod kierunkiem Andrzeja Stojewskiego i Zespół Regionalny „Toporzanie” w Tenczynie pod kierunkiem Barbary i Andrzeja Druzgałów. W specjalnym programie satyrycznym wystąpili członkowie Zespołu Regionalnego „Toporzanie” Andrzej Druzgała i Krzysztof Paś.

Wśród licznej grupy wędrowców najmłodszym okazała się 7 miesięczna Zosia Matuszek  z Obidowej, a najstarszym 81-letni Andrzej Leśniak z Tenczyna. Z najdalszego zakątka Polski przybył Szymon Kowalski z Rumii k. Gdyni, a z najdalszego zakątka świata Hubert Jakubiak z Nowego Jorku- USA.

Najmilszymi  spotkania na Szczeblu wybrano Justynę  Rapacz z Tenczyna i Mariusza Pasternak z Lubnia. Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień wykazali się Łukasz Kalec z Dobrej (I miejsce), Halina Bierówka z Mszany Górnej (II miejsce) i Marian Gaura ze  Słopnic (III miejsce). Za rodzinne wędrowanie została wyróżniona rodzina Brzezickich z Lubnia i Tenczyna.

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk Wójta Gminy Lubień Kazimierza Szczepańca i Dyrektora GOK-u Danuty Burtan.

Już za tydzień, w sobotę 12 sierpnia nocne wyjście na Miejska Górę, w niedzielę 13 sierpnia wyprawa na Łopień i Ogólnopolski Festiwal Piosenki turystycznej w Limanowej, a we wtorek 15 sierpnia wędrówka na Potaczkową. Zapraszamy !

Autor : Agnieszka / źródło: tv28.pl

Imprezy pod patronatem Starosty