WIADOMOŚCI - Aktualności turystycznewróć do listy wiadomości

Rodzinny weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym

Wtorek, 08 Sierpień 2017

Gorczańskie atrakcje, dobra zabawa i weekend na świeżym powietrzu - tak turyści oraz rodziny z terenu powiatu limanowskiego, spędziły weekend na Polanie Trusiówka w Lubomierzu - Rzekach, podczas tegorocznego festynu rodzinnego pn. „WEEKEND Z GORCZAŃSKIM PARKIEM NARODOWYM”.

Na „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”, na Polanie Trusiówka w Lubomierzu - Rzekach przybyło wiele rodzin z dziećmi. Zabawy i konkursy, odkrywanie tajemnic przyrody, ścianka wspinaczkowa oraz spacery z kijkami nordic walking - to tylko niektóre z oferowanych atrakcji.

Niemniejszym zainteresowaniem, wśród dostępnych rozrywek cieszyło się stoisko przygotowane przez Powiat Limanowski, na którym prezentowano sprzęt sportowy, promowano Trasy Rekreacyjno - Sportowe w rejonie góry Mogielica. Udostępniano także materiały promocyjne i odblaski w ramach akcji: „Bezpieczniej na drogach w Powiecie Limanowskim”, które szczególnie cieszyły najmłodszych i najstarszych uczestników imprezy. Tradycyjne biwakowe potrawy zasilały całodniową aktywność, a wystawa przygotowana przez lokalnych artystów umożliwiała nabycie pięknych pamiątek.

„WEEKEND Z GORCZAŃSKIM PARKIEM NARODOWYM” - to wydarzenie odbywające się pod patronatem Gorczańskiej Salamandry (GPN) we współpracy z Powiatem Limanowskim, Gminą Mszana Dolna, Nadleśnictwem w Limanowej, Komendą Wojewódzką w Krakowie oraz GOPR Grupą Podhalańską. Spotkanie organizowane jest w weekend jednego z wiosennych i letnich miesięcy, a zaplanowane atrakcje i program festynu, kierowane są głównie do rodzin z dziećmi oraz turystów odpoczywających na terenie powiatu limanowskiego i Gorczańskiego Parku Narodowego.

Autor : J.Zawada/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości

Imprezy pod patronatem Starosty