WIDAOMOŚCI wróć do listy wiadomości

• 05-10-2017

Turystyka Rodzinna i Kulinarna na terenie Powiatu Limanowskiego

Walory przyrodnicze jak i kulturowe Powiatu Limanowskiego stanowią główną siłę przyciągania turystów. Powiat posiada ogromny potencjał w zakresie turystyki zarówno rodzinnej jak i kulinarnej. Poniżej przedstawiamy Państwu propozycje wycieczek przygotowanych w ramach praktyk przez uczennice klasy II Organizacji Imprez i Usług Turystycznych ze Szkoły Księdza Profesora Józefa Tischnera w Limanowej.

• 28-09-2017

Turystyka Pielgrzymkowa i Aktywna na terenie Powiatu Limanowskiego

Walory przyrodnicze jak i kulturowe Powiatu Limanowskiego stanowią główną siłę przyciągania turystów. Powiat posiada ogromny potencjał w zakresie turystyki zarówno aktywnej jak i pielgrzymkowej. Poniżej przedstawiamy Państwu propozycje wycieczek przygotowanych w ramach praktyk przez uczennice klasy II Organizacji Imprez i Usług Turystycznych ze Szkoły Księdza Profesora Józefa Tischnera w Limanowej.

• 19-09-2017

Powstaną nowe trasy rowerowe!

2 lutego 2017 roku w naborze w Poddziałaniu 6.1.4 Lokalne Trasy Turystyczne – SPR złożony został wniosek pn. „Rozbudowa szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica i szlaków łącznikowych w Gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i Mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec”. Złożony projekt Powiatu Limanowskiego i gmin: Kamienica, Słopnice, Limanowa oraz Miasta Limanowa, znalazł się na liście 13 projektów, które otrzymają dofinansowanie. Wniosek Powiatu Limanowskiego i Partnerów został wysoko oceniony uzyskując 85,71% punktów, co daje ex aequo 3 miejsce spośród wybranych do dofinansowania wniosków.

• 19-09-2017

Projekt pn. „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…”

Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” otrzymało dotację na realizację projektu pn. „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2017 roku pn. „MECENAT MAŁOPOLSKI”.

43. Limanowska Słaza zbliża się wielkimi krokami

W dniach od 21 do 24 września br. w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, odbędzie się 43. Limanowska Słaza, która rok rocznie gromadzi artystów z terenu powiatu limanowskiego oraz widzów, którzy wiernie śledzą poczynania regionalnych śpiewaków, gawędziarzy, instrumentalistów i zespołów. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

• 11-08-2017

Wycieczka na Gorc Kamienicki

6 sierpnia 2017r. odbyła się kolejna wycieczka autokarowo – piesza z cyklu „Wakacje z Przewodnikiem”.

• 08-08-2017

Gorce Ultra-Trail już w najbliższy weekend

Gorce Ultra-Trail to bieg przez najpiękniejsze zakątki Gorców i najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę. W drugiej edycji organizatorzy przygotowali pięć dystansów i trzy dni zawodów. Wydarzenie sportowe, honorowym patronatem objął Starosta Limanowski Jan Puchała.

Ponad 1200 osób zdobyła Szczebel

Niepewna pogoda nie zniechęciła turystów do niedzielnego zdobywania góry Szczebel. Zdobywcy góry mieli do wyboru kilka tras: zielony szlak z Glisnego, czarny szlak z Lubnia i z Mszany Dolnej. Główna grupa odkrywała nowy szlak z Tenczyna pod kierunkiem przewodnika PTTK Haliny Mikołajczyk i zespołu Toporzanie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Limanowski.

Rodzinny weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym

Gorczańskie atrakcje, dobra zabawa i weekend na świeżym powietrzu - tak turyści oraz rodziny z terenu powiatu limanowskiego, spędziły weekend na Polanie Trusiówka w Lubomierzu - Rzekach, podczas tegorocznego festynu rodzinnego pn. „WEEKEND Z GORCZAŃSKIM PARKIEM NARODOWYM”.

strony 1 2 3 4 5 6 7

Imprezy pod patronatem Starosty