POLECAMY

Aktualności turystyczne

 • 16-11-2017

  Zaduszki na Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

  Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na drugą edycję ZADUSZEK na Szlaku Architektury Drewnianej w ramach realizacji projektu pn. Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie. 26 listopada 2017 rok, godz. 17:00 Brunary Wyżne - cerkiew pw. św. Michała Archanioła (UNESCO). Tego wieczoru Aga Zaryan zaprezentuje program przybliżający twórczość oraz sylwetki najwybitniejszych artystów, którzy już odeszli. W repertuarze m.in: Billie Holiday, Nina Simone, Czesław Niemen, Agnieszka Osiecka, Kalina Jędrusik czy Leonard Cohen. Podczas koncertu artystka wystąpi w towarzystwie czeskiego gitarzysty Davida Dorůžki.

  więcej >>
 • 05-10-2017

  Turystyka Rodzinna i Kulinarna na terenie Powiatu Limanowskiego

  Walory przyrodnicze jak i kulturowe Powiatu Limanowskiego stanowią główną siłę przyciągania turystów. Powiat posiada ogromny potencjał w zakresie turystyki zarówno rodzinnej jak i kulinarnej. Poniżej przedstawiamy Państwu propozycje wycieczek przygotowanych w ramach praktyk przez uczennice klasy II Organizacji Imprez i Usług Turystycznych ze Szkoły Księdza Profesora Józefa Tischnera w Limanowej.

  więcej >>
 • 28-09-2017

  Turystyka Pielgrzymkowa i Aktywna na terenie Powiatu Limanowskiego

  Walory przyrodnicze jak i kulturowe Powiatu Limanowskiego stanowią główną siłę przyciągania turystów. Powiat posiada ogromny potencjał w zakresie turystyki zarówno aktywnej jak i pielgrzymkowej. Poniżej przedstawiamy Państwu propozycje wycieczek przygotowanych w ramach praktyk przez uczennice klasy II Organizacji Imprez i Usług Turystycznych ze Szkoły Księdza Profesora Józefa Tischnera w Limanowej.

  więcej >>
 • 19-09-2017

  Powstaną nowe trasy rowerowe!

  2 lutego 2017 roku w naborze w Poddziałaniu 6.1.4 Lokalne Trasy Turystyczne – SPR złożony został wniosek pn. „Rozbudowa szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica i szlaków łącznikowych w Gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i Mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec”. Złożony projekt Powiatu Limanowskiego i gmin: Kamienica, Słopnice, Limanowa oraz Miasta Limanowa, znalazł się na liście 13 projektów, które otrzymają dofinansowanie. Wniosek Powiatu Limanowskiego i Partnerów został wysoko oceniony uzyskując 85,71% punktów, co daje ex aequo 3 miejsce spośród wybranych do dofinansowania wniosków.

  więcej >>
 • 19-09-2017

  Projekt pn. „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…”

  Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” otrzymało dotację na realizację projektu pn. „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…”. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2017 roku pn. „MECENAT MAŁOPOLSKI”.

  więcej >>
 • 19-09-2017

  43. Limanowska Słaza zbliża się wielkimi krokami

  W dniach od 21 do 24 września br. w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, odbędzie się 43. Limanowska Słaza, która rok rocznie gromadzi artystów z terenu powiatu limanowskiego oraz widzów, którzy wiernie śledzą poczynania regionalnych śpiewaków, gawędziarzy, instrumentalistów i zespołów. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

  więcej >>
 • 11-08-2017

  Wycieczka na Gorc Kamienicki

  6 sierpnia 2017r. odbyła się kolejna wycieczka autokarowo – piesza z cyklu „Wakacje z Przewodnikiem”.

  więcej >>
 • 08-08-2017

  Gorce Ultra-Trail już w najbliższy weekend

  Gorce Ultra-Trail to bieg przez najpiękniejsze zakątki Gorców i najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę. W drugiej edycji organizatorzy przygotowali pięć dystansów i trzy dni zawodów. Wydarzenie sportowe, honorowym patronatem objął Starosta Limanowski Jan Puchała.

  więcej >>
 • 08-08-2017

  Ponad 1200 osób zdobyła Szczebel

  Niepewna pogoda nie zniechęciła turystów do niedzielnego zdobywania góry Szczebel. Zdobywcy góry mieli do wyboru kilka tras: zielony szlak z Glisnego, czarny szlak z Lubnia i z Mszany Dolnej. Główna grupa odkrywała nowy szlak z Tenczyna pod kierunkiem przewodnika PTTK Haliny Mikołajczyk i zespołu Toporzanie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Limanowski.

  więcej >>
strony 1 2 3 4 5 6 7

Imprezy pod patronatem Starosty

kalendarz

pogoda w regionie

Pogoda Limanowa z serwisu