Brudne ścieki precz od rzeki

 

28 kwietnia 2009r. nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dobrej zorganizowały Gminny Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Brudne ścieki precz od rzeki”. Konkurs zorganizowano po raz 8 i w tym roku wszystkie zadania konkursowe dotyczyły ochrony środowiska wodnego.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Gminy Dobra: SP w Dobrej, SP w Jurkowie, SP w Chyszówkach, SP w Wilczycach, SP w Skrzydlnej oraz gospodarze czyli SOSW w Dobrej. Do Jury zaproszono p. Piotra Ociepkę ze Starostwa Powiatowego w Limanowej, Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, w którym działa  Powiatowe Centrum Ekologicznego, p. Michała Kosiarskiego podleśniczego Gorczańskiego Parku Narodowego, p. Jana Kordeczkę z Ochrony Środowiska z Urzędu Gminy Dobra oraz gościa specjalnego, przedstawiciela Klubu Gaja - p. Jarosława Kasprzyka.

Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych u młodzieży, wspólna zabawa oraz integracja ze środowiskiem. Konkurs przebiegał w przyjaznej i miłej atmosferze. Rywalizacja szkół zakończyła się ogłoszeniem wyników przez jury.

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Skrzydlnej,

II miejsce- Szkoła Podstawowa w Jurkowie,

III miejsce- Szkoła Podstawowa w Dobrej.

Wyróżnienia otrzymali: SOSW w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Chyszówkach, Szkoła Podstawowa w Wilczycach. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Gminy w Dobrej.

Organizatorki:

A.    Śmieszek

D. Giza

E. Biernat

M.Mrózek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Imprezy pod patronatem Starosty

kalendarz

pogoda w regionie

Pogoda Limanowa z serwisu