WIADOMOŚCI - Patronatywróć do listy wiadomości

Zdrowie to Twój Skarb

Czwartek, 19 Kwiecień 2012

13 kwietnia bieżącego roku miał miejsce finał V edycji Miedzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego „Zdrowie To Twój Skarb“.

Wzorem lat ubiegłych, konkurs obejmował dwie kategorie. Licealiści rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu chorób nowotworowych i ich profilaktyki.

Test konkursowy, składający się z 30 pytań, wraz z kluczem, został opracowany przez panią mgr Ewę Tomaszek – Wątrobę z Sekcji OZ i PZ PSSE w Limanowej.

Zadaniem gimnazjalistów było przygotowanie plakatu na temat „Profilaktyka chorób nowotworowych”. Podobnie jak w zeszłym roku uruchomione zostało głosowanie przez Internet. Każdy zainteresowany mógł oddać swój głos na najlepszą pracę plastyczną.

O godz. 11.00 w obecności zaproszonych gości, dokonano podsumowania obu form konkursowych i wręczono laureatom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej i Radę Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego.

Laureaci V edycji Konkursu
Kategoria: Wiedza Prozdrowotna
I miejsce: Joanna Skirlińska – IV Liceum Ogólnokształcące w ZS NR 1 w Limanowej
II miejsce: Klaudia Kunicka - IV Liceum Ogólnokształcące w ZS NR 1 w Limanowej
III miejsce: Michał Liszka - II Liceum Ogólnokształcące w Limanowej
Kategoria: Praca Plastyczna

I miejsce: Adrianna Jakubiak – Zespół Szkół Miejskich Nr 1, Gimnazjum Nr 1 w            Mszanie Dolnej
II miejsce: Jolanta Szczepaniak - Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w   Kamienicy
III miejsce: Zuzanna Wcisło - Wasilewska – Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku
 III miejsce: Justyna Stach – Publiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Laskowej

Wyróżnienie I stopnia: Edyta Janas - Publiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Laskowej
Wyróżnienie II stopnia: Adam Burdek – Gimnazjum w Dobrej
Wyróżnienia:
Justyna Jędrzejek – Gimnazjum w Laskowej
Ewelina Dudzik – Gimnazjum Nr 2 w Mszanie Dolnej
Marta Ból – Gimnazjum w Tymbarku
Aneta Wierzycka – Gimnazjum w Kamienicy
Ewa Trzupek – Gimnazjum w Dobrej

Starostwo Powiatowe w  Limanowej podczas finału reprezentowali: Marcin Radzięta, Dyrektor Wydziału Organizacji i Zdrowia oraz Artur Krzak, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu.

Autor : WW