WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Umowa na budowę tras rowerowych została przekazana!

Środa, 14 Luty 2018

14 lutego 2018 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się uroczyste przekazanie umowy gwarantującej przyznanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Umowa pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego i Powiatem Limanowskim dotyczy - "Rozbudowy szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica i szlaków łącznikowych w Gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i Mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec”.

W uroczystym przekazaniu umowy udział wzięli  przedstawicieli samorządu województwa w tym:
- wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys,
-  przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska,
-  członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda,
  oraz Radny Województwa Małopolskiego - Stanisław Pasoń


Obecni również byli przedstawiciele  przedstawicieli Zarządu Powiatu: starosta limanowski Jan Puchała wicestarosta limanowski Mieczysław Uryga, oraz członkowie Zarządu: Agata Zięba, Jan Więcek i Wojciech Włodarczyk, a także partnerzy projektu tj. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys, przedstawiciel gminy Kamienica – sekretarz Jarosław Augustyniak oraz Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan.

 

 

W spotkaniu uczestniczyli także Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej wraz ze swoim zastępcą Pawłem Tokarczykiem i Adam Górszczyk – Dyrektor Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

 
                                    

Projekt jest realizowany przez Powiat Limanowski w partnerstwie gmin - Limanowa, Kamienica, Słopnice i Miasta Limanowa.

Ścieżki, które zostaną oddane do użytku do końca sierpnia 2020 r., będą doskonałą propozycją wypoczynku m.in. dla rodzin z dziećmi. Zostaną one wyposażone w ławki i stoły, przy których będzie można wypocząć po długich, górskich wędrówkach. W pobliżu pojawią się też stojaki rowerowe, a nowe szlaki zostaną włączone do sieci tras rowerowych – w Tylmanowej połączą się z trasą VeloDunajec. Dlatego oprócz długich spacerów, wraz z bliskimi lub przyjaciółmi będzie można pojechać dalej „na dwóch kółkach” – przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca z zapierającymi dech w piersiach widokami na Beskidy, Pieniny czy Tatry.

W ramach projektu powstaną:
1)    miejsca postojowe w Gminach Słopnice, Kamienica, Mieście Limanowa oraz w Gminie Limanowa wyposażone w altany / wiaty, stanowiska dla rowerów, kosze na śmieci i tablice informacyjne.
2)    zaplecze informacyjno-sanitarne (w mieście Limanowa)
3)    kładki dla rowerów (w mieście Limanowa)

Ponadto planowane są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych poprzez zakup 20 audioprzewodników do istniejących wypożyczalni na trasach wokół Góry Mogielica. Aby monitorować ruch turystycznych na powstałych trasach planowany jest także montaż innowacyjnych pętli do pomiaru ruchu turystycznego w miejscowościach Kamienica, Limanowa, Stara Wieś oraz Słopnice.

Całkowita wartość projektu: 6 mln  57 tys. 900,72 zł.
Poziom dofinansowania: 3 mln. 736 tys. 638,12 zł (tj. 65%).

Produkty projektu będą promowane za pośrednictwem
1)    map turystycznych ze szlakami rowerowymi i pieszymi – nakład 5000 szt.
2)    przewodników turystycznych po nowoutworzonych i odnowionych szlakach – nakład 5000 szt.
3)    nowoczesny portal www po szlakach
4)    aplikacja turystyczna po szlakach na system Android i iOS

 

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 218
Tagi :