WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Małopolskie Remizy 2018: 3 mln zł na remonty strażnic OSP

Wtorek, 13 Luty 2018

Małopolskie gminy oraz jednostki OSP mogą już starać się o przyznanie dotacji na remonty i modernizację swoich remiz OSP. Na tegoroczną, dziesiątą edycję konkursu „Małopolskie Remizy 2018” Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 3 mln zł. Termin składania odpowiednich dokumentów mija 28 lutego br.

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy” mogą zostać sfinansowane prace budowlane i remontowe w remizach ochotniczych straży pożarnych. Gminy lub jednostki OSP, które będą przygotowywać dokumenty aplikacyjne – mogą ubiegać się o środki na zakup materiałów budowlanych oraz przeprowadzenie remontów w strażnicach, szczególnie w ich części operacyjno-technicznej. Wsparcie można też przeznaczyć na prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół remiz. Ponadto, wychodząc naprzeciw wojewódzkiej walce o poprawę jakości powietrza w regionie należy pamiętać, że zakupione z konkursowych dotacji kotły muszą spełniać normy emisji określone w uchwale antysmogowej dla Małopolski lub w uchwale antysmogowej dla Krakowa.


Warunkiem przystąpienia do konkursu "Małopolskie Remizy 2018" jest złożenie pisemnego wniosku o przyznanie pomocy finansowej wraz z wymaganymi załącznikami. Dokumenty można:
•    złożyć osobiście na dzienniku podawczym urzędu marszałkowskiego (ul. Racławicka 56, parter nowego budynku),
•    przesłać na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Środowiska
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
z dopiskiem „Małopolskie Remizy 2018”
•    lub złożyć za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej UMWM.


Termin składania wniosków upływa 28 lutego br. (uwaga, o dochowaniu tego terminu decyduje data wpływu do UMWM, a nie data stempla pocztowego).


Przypomnijmy, że Województwo Małopolskie ogłasza konkurs „Małopolskie Remizy” od 2009 r. To unikatowy w skali kraju projekt dedykowany strażakom z jednostek OSP. Dotychczas w jego ramach przekazano blisko 29 mln zł, co pozwoliło przeprowadzić remonty w 742 małopolskich remizach OSP.


Szczegóły konkursu, regulamin oraz wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej BIP WM, w zakładce Środowisko -> Konkursy.

 

 

Źródło: UMWM 

 

 

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 15
Tagi :