WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Kochasz dzieci- nie pal śmieci

Piątek, 09 Luty 2018

Kolorowe transparenty, maski antysmogowe oraz wymowne hasła dotyczące czystego powietrza, a wszystko przy zachowaniu ostrożności na drodze dzięki odblaskowym kamizelkom „Bezpieczny Powiat Limanowski” – taki pochód , w którym wzięli udział przedszkolaki i gimnazjaliści przeszedł 8 lutego ulicami Tymbarku.

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „u Cioci Agatki” oraz młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami domagali się czystego powietrza, które ma wpływ na ich zdrowie, rozwój oraz samopoczucie. Poprzez przygotowane transparenty uczestnicy pochodu zachęcali do zrezygnowania z palenia śmieci czy częstego używania samochodów. Gimnazjaliści na dużych, kolorowych transparentach wypisali hasła takie jak np.: „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”, „Nie truj sąsiada bo nie wypada”, „Nie puszczam zdrowia z dymem”, „Smog zabija”, „O czyste powietrze dbamy, zabić go nie damy”. Przygotowane napisy były nie tylko słownymi rymowankami, ale przede wszystkim wymownym znakiem ze strony młodych mieszkańców naszego regionu. 


Przedszkolaki z założonymi maskami antysmogowymi pokazały, że im również zależy na czystym powietrzu, dzięki któremu mogą prawidłowo rosnąć i uczyć się. Idąc ulicami Tymbarku i wykrzykując przygotowane hasła udowodniły przy tym, że znają zasady poprawnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz są bezpieczne i widoczne dzięki odblaskowym kamizelkom.

Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odblaskowe gadżety m.in. przedszkolaki z Przedszkola „u Cioci Agatki” poznały dzięki projektowi „Bezpieczny Powiat Limanowski”, który w roku 2016- 2017 realizował Powiat Limanowski. 
 

 

Żródło zdj: Niepubliczne Przedszkole u Cioci Agatki w Tymbarku

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 61
Tagi :