WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej

Czwartek, 08 Luty 2018

Pięć kolizji na drogach Powiatu Limanowskiego spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi - informuje o wydarzeniach drogowych z dnia 7 lutego Komenda Powiatowa Policji w Limanowej. Poniżej sprawozdanie z zaistniałych sytuacji.

  • Ok godz. 13:00 w Mszanie Dolnej na ul. Zakopiańskiej 23-letnia kierująca pojazdem marki Skoda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do wywrócenia się pojazdu. Kierująca trzeźwa, została ukarana mandatem.

 

  • O godz. 14:20 w Mszanie Dolnej na ul. Krakowskiej 57-letni kierujący pojazdem marki Ford Transit najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Iveco. Uczestnicy kolizji trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.

 

  • O godz. 14:30 w Mszanie Dolnej na ul. Krakowskiej 44-letni kierujący pojazdem marki Mercedes Benz włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej kierującej pojazdem marki Renault Clio. Uczestnicy kolizji trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.

 

  • O godz. 14:30 w Kasince Małej 55-letni kierujący pojazdem Man wraz z naczepą w celu uniknięcia najechania na poprzedzający pojazd, zjechał na przeciwny pas ruchu. Jadący prawidłowo z przeciwnego kierunku kierujący pojazdem marki VW Passat w celu uniknięcia zderzenia wjechał do przydrożnego rowu. Uczestnicy kolizji trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

 

  • O godz. 15:55 w Kasince Małej kierujący pojazdem marki Ford Fusion (49 lat) w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg uderzając stojący na jego pasie pojazd marki VW Golf , a następnie zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Mitsubishi Space, który w wyniku zderzenia zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. W zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Kierujący byli trzeźwi, a sprawca został ukarany mandatem.
  • O godz. 16:30 w Męcinie policjanci z limanowskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki Iveco. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili że 50-latek nie posiada prawa jazdy gdyż zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a ponadto kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego sprawa zajmie się Sąd. 


Źródło: KPP Limanowa

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 50
Tagi :