WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

O mszańskim ZSTI w Teleexpresie

Czwartek, 08 Luty 2018

8 lutego br. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej gościła ekipa reporterów Teleexpressu. Powodem zainteresowania Telewizji Polskiej jest przygotowywany w ZSTI eksperyment edukacyjny, dzięki któremu szkoła ma szansę stać się jedyną w Polsce placówką kształcącą techników spawaczy.

Przypomnijmy, że ambicją twórców projektu – nauczycieli zawodów mechanicznych w ZSTI: Andrzeja Figury i Bogdana  Ślósarza jest nie tylko przeprowadzenie eksperymentu, który ma trwać od września 2018 roku do czerwca 2022, ale przede wszystkim wprowadzenie nowego zawodu na rynek pracy, który od wielu lat wyraża bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników branży spawalniczej na poziomie podstawowym - spawacz, jak i średnim - technik spawalnictwa.


Jeśli powiedzie się planowany eksperyment edukacyjny, od września w murach przy ul. Starowiejskiej naukę rozpoczną przyszli technicy – spawacze, a nowy zawód zostanie wpisany na ministerialną listę klasyfikacji zawodów i specjalności i będzie mógł być nauczany w innych szkołach. Właśnie dzisiaj został złożony do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek w tej sprawie.

 


Przygotowywany o szkole materiał będzie można zobaczyć w Teleekspressie już w dzisiejszym (08.02) lub jutrzejszym wydaniu.

Źródło: ZSTI Mszana Dolna

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości/ K.Paruch
Wyświetleń : 79
Tagi :