WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Uczniowie z ZSOiZ z wizytą w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej

Środa, 07 Luty 2018

Trzecioklasiści z ZSOiZ im. Ks. Józefa Tischnera w Limanowej odwiedzili 6 lutego br. Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. Uczniowie zobaczyli jak w praktyce wygląda praca w punkcie informacji turystycznej, a także wybrali się na wirtualny spacer po powiecie limanowskim dzięki okularom Google cardboards.

Uczniowie z klasy III o profilu Technik obsługi turystycznej zapoznali się z działalnością Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, które od 2011 roku działa w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej oraz pracą informatora turystycznego. Dodatkowo młodzież skorzystała z elektronicznych systemów pozyskiwania informacji turystycznych, a także dzięki materiałom promocyjnym znajdującym się w Buzodromie poznała ofertę na temat walorów krajoznawczo - turystycznych, kulturowych oraz rekreacyjnych Limanowszczyzny.


- Dzięki wizytom w naszym Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej uczniowie mogą pozyskać wiedzę na temat atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie naszego powiatu. Jest to  również świetna okazja do poznania kultury naszego regionu, ale i do wzmocnienia w mieszkańcach świadomości, że również w naszym regionie jest wielu wspaniałych artystów,  tworzących nietuzinkowe dzieła, które są niejednokrotnie znane poza terenem powiatu limanowskiego. mówi Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, nadzorująca pracę PCIT.

Podczas wizyty, o nowych e-usługach upowszechniających dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina, opowiadała uczniom Izabela Kobiela koordynator projektów Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości. 

Zainteresowani mogli wybrać się na wirtualny spacer po okolicach Powiatu Limanowskiego lub Dolnego Kubina dzięki okularom Google cardboards będących jedną z e – usług prezentowanych podczas wizyty.  Okulary Google cardboards – służą do odtwarzania wirtualnych treści turystycznych, w tym panoram sferycznych, wirtualnych spacerów oraz obrazów za pomocą aplikacji zainstalowanej w naszych telefonach.TUTAJ można zobaczyć opis koncepcji i specyfikę techniczną dla e – usługi pn.: Transgraniczny e – przewodnik po Powiecie Limanowskim i Dolnym Kubinie.


 

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 77
Tagi :