WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Trudne warunki na drogach – Policja apeluje o ostrożność

Poniedziałek, 05 Luty 2018

Za oknami zima, a wraz z nią trudne warunki drogowe. To co w ostatnich dniach utrudnia życie kierowcom to opady śniegu, mróz i śliska jezdnia. Pomimo trudnych warunków na drogach pamiętajmy o bezpieczeństwie.

Miniony weekend to 13 kolizji drogowych i jeden wypadek. W piątek 2.02. br. ok godz. 18:30 w Mszanie Dolnej kierująca pojazdem marki Renault Clio skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki VW Touran doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku poniesionych obrażeń kierująca pojazdem marki Renault została zabrana do szpitala. Tego samego dnia ok. godz. 19.00 w miejscowości Półrzeczki kierujący pojazdem marki BMW potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Na szczęście 22-latek nie doznał poważnych obrażeń.

Główne przyczyny zdarzeń w ostatnich dniach to niedostosowanie prędkości, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu. Pomimo wielu apeli kierowcy zapominają, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża.

Trudne warunki sprawiły, że tylko dzisiejszego poranka doszło do 5 zdarzeń drogowych.
 Apelujemy do wszystkich poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę!!!
 

 

Źródło: KPP Limanowa

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 22
Tagi : limanowska policja, ostrożność