WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Korespondencja z Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców (U23) w Szwajcarii

Poniedziałek, 05 Luty 2018

Od 28.01.2018 rozegrano Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w narciarstwie klasycznym w Szwajcarii, w okręgu Goms na południu kraju. Polskę reprezentowała w nich m. in. mieszkanka Łętowego (Gmina Mszana Dolna), Klaudia Kołodziej, zawodniczka LKS Witów – ski Mszana Górna.

Obergoms to górska dolina otoczona ponad trzytysięcznymi szczytami. W tym roku przywitała narciarzy dwumetrową pokrywą śnieżną i temperaturą ok. -10oC, ale też słoneczną pogodą. Drogi wiodące z centrum Szwajcarii prowadzą przez przełęcze położone ponad 2400 m n.p.m.; w tym roku są nieprzejezdne. Jedyną możliwością dojazdu jest tunel kolejowy, gdzie wagonami transportowane są samochody. Reprezentacja Polski składała się z 8 osób w biegach narciarskich, w tym z gminy Mszana Dolna – Klaudia Kołodziej.


Najlepsze miejsce w sprintach wywalczył Kamil Bury – był czternasty. Klaudia Kołodziej notuje w tym sezonie słabsze wyniki związane z kłopotami w obsadzie stanowiska trenera kadry młodzieżowej. Podobnie było w Goms, gdzie zajmowała miejsca 61. w sprincie i 74. w biegu techniką klasyczną.
Na koniec mistrzostw nieźle pobiegła w sztafecie, wyprzedzając na swojej zmianie reprezentantkę Estonii; zapewniła Polsce 12. miejsce, najlepsze po 2000 roku. Za naszymi reprezentantkami znalazły się też Kanadyjki, Białorusinki i reprezentantki Kazachstanu.


Obecnie prowadzone są rozmowy mające na celu powierzenie stanowiska trenera kadry osobie, która zapewni powrót Klaudii Kołodziej i innym juniorom do dyspozycji z 2017r., a nawet poprowadzi do jeszcze lepszych wyników.
Mam nadzieję, że za rok będę pisał o znacznie lepszych osiągnięciach, a nie tylko o pięknej zimie w kraju alpejskim – podkreśla prezes LKS Witów – ski Mszana Górna.

 

Źródło: Gmina Mszana Dolna

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 28
Tagi :