WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Jubileusz małżeństw w Gminie Dobra

Poniedziałek, 05 Luty 2018

Złote, diamentowe, a nawet żelazne gody w sobotę 3 lutego obchodziły pary małżeńskie z terenu Gminy Dobra. Z tej okazji 20 par małżeńskich otrzymało medale przyznane przez Prezydenta RP oraz listy gratulacyjne i życzenia od włodarzy z terenu Powiatu Limanowskiego.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, sprawowana w intencji jubilatów. Następnie wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn oraz Przewodniczący Rady Gminy Dobra Jan Palki uhonorowali małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Życzenia i gratulacje złożyli również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Wiesław Janczyk, Radny Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń oraz Starosta Limanowski Jan Puchała.

Każda rocznica jest wyjątkowym przeżyciem, ale szczególnego znaczenia  nabiera ten Jubileusz, który zapewne jest niepowtarzalnym momentem do wspomnień z poprzednich lat. Wasz optymizm i umiejętność pokonywania codziennych problemów, zasługują na najwyższe uznanie i szacunekgratulował w imieniu Zarządu i Rady Starosta Limanowski Jan Puchała, składając małżonkom życzenia niezapomnianych chwil i wspólnie przeżytych, kolejnych lat w dobrym zdrowiu i pomyśllności.


Jubilaci wraz z najbliższymi przeżyli  niecodzienne wydarzenie, podczas którego wspominali minony czas oraz snuli nadzieje na przyszłe lata. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał Zespół Regionalny Jurkowianie z Jurkowa pod kierownictwem Ryszarda Czecha.

 

Jubileuszowe pary małżeńskie z terenu Gminy Dobra


65 – lecie małżeństwa: Zofia i Stanisław Drab


60 - lecie małżeństwa:  Genowefa i Stefan Nowakowie,
Maria i Aleksander Trzupek oraz Janina i Władysław Koza.


50 - lecie małżeństwa:
1. Bolisęga Maria i Józef
2. Drożdż Zofia i Józef
3. Dudzik Maria i Stefan
4. Hanula Maria i Franciszek
5. Jania Maria i Jan
6. Koza Maria i Józef
7. Kraus Karolina i Julian
8. Łaskuda Stefania i Antoni
9. Maciołek Józefa i Zdzisław
10. Opioła Maria i Bogusław
11. Palka Maria i Tadeusz
12. Papież Anna i Marian
13. Pazdur Maria i Bronisław
14. Rapacz Maria i Józef
15. Sienkiewicz Helena i Stanisław
16. Węgrzyn Helena i Józef

 

 

Zdjęcia: Sądeczanin.info

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 152
Tagi :