WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Strażacy Ochotnicy odebrali sprzęt ratunkowy z rąk Ministra Ziobry

Piątek, 02 Luty 2018

31 stycznia w Rabce – Zdroju Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro spotkał się ze strażakami – ochotnikami.

Powodem wizyty Ministra w Małopolsce było przekazanie Ochotniczym Strażom Pożarnym z  terenu Województwa Małopolskiego (w tym z terenu powiatu limanowskiego) sprzętu zakupionego w ramach Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest właśnie Minister Sprawiedliwości. To realna pomoc dla ofiar wypadków. Dlatego Minister Sprawiedliwości postanowił objąć programem Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce. Bo to właśnie strażacy z OSP często są pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie ofiar. Niosą pomoc z wielkim oddaniem, a często z narażeniem własnego życia.

W uroczystości udział wzięli  m.in. Podsekretarz Stanu w MS Michał Woś, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Poseł na Sejm RP Edward Siarka. Wójt Gminy Mszana Dolna i zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Mszanie Dolnej Bolesław Żaba oraz przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych w Łętowem i Mszanie Górnej. Właśnie te jednostki otrzymały sprzęt – zestawy ratownicze PSP R 1 - w ramach realizowanego przez Gminę Mszana Dolna zadania z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem (Program I, Priorytet IIIB).

Uroczystości przekazania sprzętu dla strażaków towarzyszyły prezentacja sprzętu strażackiego, pokaz pracy strażaków -  próby gaszenia pożaru,  udzielania pierwszej pomocy,  i koncerty orkiest.

źródło; fot; ms.gov.pl, mszana.pl

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości/ K.Paruch