WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Wernisaż wystawy fotografii Patrycji Dudek i Kacpra Ślusarczyka już za nami!

Piątek, 02 Luty 2018

1 lutego br. o godz. 15.00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii, autorstwa Patrycji Dudek i Kacpra Ślusarczyka - uczniów klasy III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. S.Wyspiańskiego w Rupniowie.

W oficjalnym otwarcia wystawy, uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk Członek Zarzady Powiatu Limanowskiego, Radni Powiatu Limanowskiego a zarazem Członkowie Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Marian Wójtowicz i Józef Jaworski, Justyna Tokarczyk – Dyrektor Wydziału  Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, Danuta Dębska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rupniowie, Marta Stolarz-Zwierczyk opiekun uczniów  a także rodzice i przyjacieli autorów wystawy.

Po oficjalnym otwarciu i przemówieniach, Jan Puchała Starosta Limanowski wraz z Mieczysławem Urygą Wicestarostą Limanowskim i Wojciechem Włodarczykiem Członkiem Zarzadu Powiatu Limanowskiego, wręczyli młodym artystom okolicznościowe podziękowania i gratulacje a  autorzy wystawy, zaprosili wszystkich do obejrzenia swoich prac. 

 

Autorzy o sobie...

 

Nazywam się Kacper Ślusarczyk i jestem uczniem klasy trzeciej gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie. Moja przygoda z fotografią zaczęła się kilka lat temu. W fotografowaniu staram się mieć swój styl i nie naśladować nikogo. Większość tematów moich zdjęć to natura i architektura. W fotografii fascynuje mnie to , co większość artystów , czyli możliwość uchwycenia chwili. Moje prace zajęły wysokie miejsca  w konkursach fotograficznych , mam też osiągnięcia konkursach matematycznych. Przyszłość planuję związać z informatyką , ale jak to mówią „ w życiu nigdy nic nie wiadomo”.

Nazywam się Patrycja Dudek
chodzę do trzeciej klasy gimnazjum w Rupniowie. Od kilku lat interesuję się fotografią. Mam starszego brata Krzysztofa ; od jego przygody z aparatem zaczęła się moja.  Jest on moim wzorem do naśladowania. Rzeczą , która najbardziej mnie zafascynowała w robieniu zdjęć to fakt , że każdy widzi coś innego i chce pokazać innym subiektywne postrzeganie świata. Głównym tematem moich zdjęć jest natura. W związku z moją pasją  , w ubiegłym roku  zajęłam II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów gimnazjum organizowanym przez Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu , w kategorii fotografii. Brałam udział także w innych konkursach fotograficznych. Myślę , że nie zważając na to jaki kierunek dalszej mojej edukacji wybiorę , fotografia zawsze będzie moją wielką pasją.


Działania związane z przygotowaniem wystawy oraz wernisażem koordynowała Joanna Zawada - Podinspektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiebiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej.
 

Wystawę będzie można oglądać w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej od 1 do 28 lutego br. – w imieniu autorów serdecznie zapraszamy !

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 211
Tagi :