Świętowali Złote Gody w Mszanie Dolnej

Poniedziałek, 22 Styczeń 2018

Po półwieczu wspólnego życia, swój Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego świętowało 28 małżonków z terenu Gminy Mszana Dolna i 17 małżeństw z terenu Miasta Mszana Dolna – grono niemal 100 uroczych babć i dziadków.

Wspólna uroczystość rozpoczęła się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie podczas Mszy św. Szacowni Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.

Drodzy Małżonkowie! Przed 50 laty zawarliście przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie. Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci. Dzisiaj zapraszam Was do ponowienia tego ślubowania – do zgromadzonych w kościele par powiedział ks. Jerzy Raźny.

Po raz kolejny przysięgę małżeńską złożyło 28 par z terenu Gminy Mszana Dolna:
Zofia i Jan Abramczyk,
Maria i Czesław Niżnik,
Władysława i Józef Pitek z Olszówki
oraz Genowefa i Józef Sochaccy z Raby Niżnej;

a także 17 par z terenu Miasta Mszana Dolna:
Helena i  Stanisław Farganus,
Józefa i Władysław Gocał,
Józefa i  Franciszek Góralik,
Maria i  Jerzy Kękuś,
Józefa i Jan Knapczyk,
Aniela i Jan Krzanik,
Rozalia i  Zbigniew Majerczyk,
Anna  i Jan Nawieśniak,
Teresa i Józef Piekarczyk,
Kazimiera i  Stanisław Piekarczyk,
Władysława  i Jan Piekarczyk,
Józefa i Franciszek Rataj,
Irena  i  Michał Sentyrz,
Janina  i Stefan Stożek,
Janina i Stanisław Surówka,
Antonina i   Bronisław Trzópek
oraz Krystyna i  Zbigniew Więcław

Na pamiątkę tego wydarzenia ks. proboszcz przekazał wszystkim świętującym Jubileusz małżonkom różańce oraz obrazki z wizerunkiem św. Michała Archanioła.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy spotkali się w pobliskiej restauracji „Janda”, gdzie medale za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta RP wręczyli: parom z terenu Gminy Mszana Dolna – Wójt Bolesław Żaba, „miejskim” – Burmistrz Józef Kowalczyk.
Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego to najwspanialszy Jubileusz, o jakim można marzyć, stając na ślubnym kobiercu. Nie każdemu dane jest przeżywać taką radosną chwilę.  I choć Państwa droga do Złotych Godów nie zawsze była usłana różami, świętujecie dzisiaj  w otoczeniu dużej i kochającej rodziny – do Jubilatów zwrócił się gospodarz Gminy. Medal, który dzisiaj otrzymujecie od samego Prezydenta naszego kraju, jest symbolem wierności i miłości małżeńskiej, wyznacznikiem pełnej świadomości i zrozumienia istoty tego sakramentu. To piękny wzór do naśladowania dla młodych pokoleń – dodał. Nie zabrakło również życzeń: Korzystając z udziału w tej doniosłej uroczystości pragniemy Państwu złożyć bukiet serdecznych życzeń. Niech dopisuje Państwu zdrowie, aby starczyło sił i wytrwałości niezbędnych do realizacji dalszych planów. Miejcie poczucie wielkiej wartości, jaką jesteście dla społeczeństwa, a dla najbliższych bądźcie dumą i radością. Obyśmy spotkali się na wspólnym świętowaniu Brylantowych Godów.

Okolicznościowe listy i gratulacje Jubilatom przekazał również Jan Puchała – Starosta Limanowski: - Każda rocznica jest przeżyciem dla wielu osób, ale szczególnego znaczenia nabiera ten Jubileusz, który zapewne jest niepowtarzalnym momentem do wspomnień z poprzednich lat. Gratulując tej wyjątkowej uroczystości,jestem pełen podziwu dla Państwa dokonań. Jest mi niezmiernie miło, że mogę złożyć najlepsze życzenia dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz doczekania jeszcze wielu tak wspaniałych i radosnych chwil w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół. Niech każdy kolejny dzień napawa poczuciem dumy i radością życiowych doświadczeń.

Obecni na uroczystości byli równiez i przekazali życzenia : Wiesław Janczyk – Wiceminister Finansów, Poseł na Sejm RP;  przewodniczące Rad:  Aleksandra Kania – Gminy Mszana Dolna i Agnieszka Modrzejewska – Potaczek – Miasta Mszana Dolna.
Do chóralnego „Sto lat” dołączyli się obecni na święcie: Franciszek Dziedzina – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, radni gminni: Gabriel Rapta i Adam Wrzecionek oraz miejscy rajcy: Janina Flig, Ryszard Sitkowski i Janusz Matoga. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Kapela Regionalna „Łostowianie” z Łostówki, której szefuje Krystyna Kornaś.

„Mistrzem ceremonii” była Danuta Śmieszek – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Na pamiątkę tych pięknych chwil każda para otrzymała - wraz z życzeniami – słodki upominek i czerwoną różę oraz listy gratulacyjne. Jak na tak zacny Jubileusz przystało były toasty, łzy wzruszenia oraz wspomnienia chwil sprzed 50 lat.

Źródło: mszana.pl

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości