WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Klaudia Kołodziej najlepszą juniorką

Piątek, 19 Styczeń 2018

 

W Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w biegach narciarskich rozegranych w Nowym Mieście na Morawach wystartowała duża grupa reprezentantów Polski, w tym Klaudia Kołodziej (Łętowe) i Weronika Kaleta (Kasina Wielka) – mieszkanki Gminy Mszana Dolna. Biegi sprinterskie wygrali Polacy: Paweł Klisz i Monika Skinder. Klaudia Kołodziej (Witów ski Mszana Górna) zajęła 12. miejsce, a Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa) była 16.

Zawodniczka z Kasiny Wielkiej miała pecha w ćwierćfinale - biegnąc na drugiej, dającej awans pozycji - została zaatakowana przez reprezentantkę gospodarzy i upadła, spadając na dalsze miejsce.

W niedzielę, 14 stycznia, rozegrano biegi na 10 km techniką klasyczną. Najlepszą z Polek okazała się Martyna Galewicz, która zajęła 4. miejsce. Klaudia Kołodziej (LKS Witów ski Mszana Górna) ukończyła bieg na 13. miejscu; okazało się, że była najlepszą juniorką. Weronika Kaleta była 23., Bogusław Gracz (LKS Witów ski Mszana Górna) w biegu na 15 km zajął 25. miejsce. Dla Klaudii Kołodziej był to ostatni start przed zgrupowaniem w Livignio (Włochy), po którym reprezentacja juniorów startuje w Mistrzostwach Świata w Szwajcarii.

 

Żródło foto: UG Mszana Dolna
 

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 31
Tagi :