WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Ranking najlepszych liceów i techników PERSPEKTYWY 2018

Piątek, 12 Styczeń 2018

Znamy już wyniki tegorocznego, jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018. Po raz XX możemy zapoznać się ze szkołami, w których warto się uczyć. Co więcej, ranking pokazuje również, gdzie najlepiej wypada matura z danego przedmiotu czy w której szkole najwięcej jest olimpijczyków.

W rankingu uwzględniane są szkoły, w których maturę w 2017 roku zdawało minimum 12 maturzystów. Istotnym kryterium jest również wynik matury z obowiązkowych przedmiotów – nie może być on niższy niż 0,75 średniej krajowej w liceach.

Pośród 499 najlepszych szkół w Polsce nie brakuje również liceów i techników z terenu powiatu limanowskiego.

W rankingu liceów na 333 miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. W. Orkana w Limanowej, ze wskaźnikiem 42,98. Aż 30% oceny w przypadku liceów stanowiły sukcesy uczniów w olimpiadach, 25% to wynik matury z przedmiotów obowiązkowych, a 45% matura z przedmiotów dodatkowych.

Najlepszym liceum 2018 roku okazało się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Wśród małopolskich szkół najwyższej znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie.

W zestawieniu najlepszych techników 2018 również znajdziemy szkoły z naszego powiatu. Najlepszym wynikiem, bo 30 miejscem, pochwalić się może Technikum im. ks. prof. J. Tischnera w Limanowej (wskaźnik 69,29). Na 75 miejscu uplasowało się Technikum w Zespole Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze wskaźnikiem 62,17. Obydwie szkoły mogą pochwalić się Znakiem Jakości Szkoły 2018. Technikum w ZSTiO im. Jana Pawła II w Limanowej zajęło 300 miejsce.

W przypadku techników do oceny liczyły się sukcesy uczniów w olimpiadach (20%), matura z obowiązkowych przedmiotów (20%), matura z dodatkowych przedmiotów (30%) oraz egzamin zawodowy (30%).

Zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu techników przypadło Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu.
 

 

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
 

Autor : E.Czech/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 93
Tagi : ranking liceów 2018, najlepsze szkoły malopolska, szkoły limanowa, ekonom limanowa, tischner limanowa, orkan limanowa,