WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Sportowe osiągnięcia pochodzącego ze Słopnic zawodnika Emila Juszczaka

Piątek, 12 Styczeń 2018

20-letni sportowiec Emil Juszczak, zawodnik Joniec Team, wziął udział w odbywającej się 6 stycznia 2018r. w Niemczech, w miejscowości Riesa, 2. rundzie Super Enduro Word Championship.

Po wielu wygranych w klasie Junior, ostatnio Emil Juszczak zamienił KTM na znacznie mocniejszy motorower marki Sherco SE 300.

Po 1. rundzie, mającej miejsce w grudniu 2017r. w Krakowie, zawodnik zajmował trzecie miejsce! Jak wynika z wywiadu udzielonego przez Emila Juszczaka, zawody w Riese do końca stały pod znakiem zapytania – „cieszę się, że udało się zorganizować wyjazd na GP Niemiec, bo po zawodach w Krakowie przez długi czas nic nie było wiadomo”.

W zawodach w Niemczech Emil Juszczak wystartował na pożyczonym motocyklu KTM EXC 250 TPi, w związku z czym, jak podaje, nie miał za dużo czasu, by go przetestować. Mimo wszystko w tej rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro uczestnik Joniec Team w klasie JUNIOR zajął ostatecznie 7 miejsce! W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach młody i utalentowany Emil zajmuje piąte miejsce.
 

Emilowi Juszczakowi życzymy zatem powodzenia i dalszych sukcesów w rozgrywkach Super Enduro!
 

Źródło foto: Joniec Team

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 11
Tagi : kamil juszczak słopnice, joniec team, kamil juszczak limanowa, powiat limanowski sport,