WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Pokonkursowa wystawa fotograficzna "Z obiektywem przez Powiat" 2017 w mini galerii PCIT

Środa, 10 Styczeń 2018

Od 5 stycznia br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można obejrzeć pokonkursową wystawę fotograficzną "Z obiektywem przez Powiat" 2017.

Wystawa jest podsumowaniem ubiegłorocznej edycji powiatowego konkursu fotograficznego, którego organizatorami byli: Powiat Limanowski i  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.Przypomnijmy, że w konkursie udział wzięło 59 autorów, którzy nadesłali łącznie 251 prac. Celem konkursu była ochrona i upowszechnianie (poprzez fotografię) dziedzictwa naturalnego, społecznego i  kulturowego oraz walorów przyrodniczo-krajobrazowych Powiatu Limanowskiego, promowanie Powiatu Limanowskiego wraz z  jego dorobkiem kultury materialnej i duchowej, podejmowanymi inicjatywami i zachodzącymi zmianami a także rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w dziedzinie fotografii.


 

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie:

Kategoria „Pejzaż”
 
I miejsce: Marcin Gądek

II Miejsce: Maciek Sułkowski

III Miejsce: Jan Dutka

Wyróżnienia

Wiktor Baron, Sylwester Piechnik, Wojciech Domagała.


Kategoria „Człowiek”

I miejsce: Michał Wojtas

II Miejsce: Krystyna Trzupek

II Miejsce: Aleksandra Urbańczyk

III Miejsce: Julia Dziadoń

 
Wyróżnienia


Sławomir Cabała, Maria Trzupek

 

Prace oceniała Komisja w składzie:

 

Piotr Droździk (Przewodniczący). Artysta – fotograf.  Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych, m.in. Sądeczanie końca wieku, Nowy Sącz 2000, Mój Nikifor – zdjęcia z planu filmowego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Ważniejsze publikacje to m.in., albumy: Spisz, Klasztory polskie – cystersi  ze Szczyrzyca, Bazylika w Nowym Sączu, Nowy Sącz – moje miasto. Sądeczanin roku 2007 w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Kamil Bańkowski. Artysta – fotograf. Fotografuje od ośmiu lat. Tematem jego prac jest krajobraz i architektura. Fascynuje   go odkrywanie Małopolski, Sądecczyzny i Słowacji .  Ważniejsze publikacje to m.in.  Kapliczki przydrożne południowej Małopolski, Piękno wspólnej krainy, Południowa Małopolska i Północna Słowacja, Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej. Wystawy indywidualne m.in.,  Piękno wspólnej krainy…, Kościółki Szlaku Architektury Drewnianej. Nagrody, m.in., Transgraniczny dialog kulturowy w obiektywie – MBP Limanowa.

Justyna Tokarczyk. Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym w Limanowej

Marek Dudek. Alpinista, podróżnik, fotograf, autor etiud filmowych  o tematyce  górskiej. Propagator zdrowego stylu życia


 

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania pokonkursowej wystawy fotograficznej "Z obiektywem przez Powiat" 2017, którą można oglądać do 31 stycznia 2018 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

 
 

Serdecznie zapraszamy!!!
 

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 33
Tagi :