WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

107 medali zdobytych przez limanowskich karateków

Wtorek, 02 Styczeń 2018

Minął kolejny rok działalności limanowskiego Klubu ARS KYOKUSHINKAI. Czas, więc na jego krótkie podsumowanie, które zaczniemy od - dziewcząt z sekcji cheerleaders działającej w klubie.

W roku 2017 podopieczne Pani Anny Mordarskiej-Sukiennik i Pani Karoliny Postrożny intensywnie doskonaliły swoje umiejętności podczas codziennych treningów, co przyniosło efekt w postaci wysokich osiągnięć sportowych. Zawodniczki klubu reprezentowały barwy klubu, ale również naszego miasta w poniżej wymienionych zawodach i imprezach sportowych:


•    Międzynarodowym Turnieju Cheerleaders „Cheermania”, Zabrze 10.06.2017r. Zajęły w nim
1 miejsce w konkurencji „High Kick”, 2 miejsce w konkurencji „Stunt all girl lv5”, 3 miejsce w konkurencji „Stunt all girl lv3”, 3 miejsce w konkurencji „Freestyle Pom” oraz 1 miejsce w konkurencji „Acro Solo”.
•    Dziecięca Triada Artystyczna, Limanowa, dn. 25.04.2017r. zajmując 1 miejsce,
•    Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec”, Limanowa, dn. 24.11.2017r. zajmując 1 miejsce,
•    Powiatowe Igrzyska Dzieci Rytm-Muzyka-Taniec, Limanowa, dn. 24.11.2017r. zajmując 2 miejsce,
•    Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec”, Gnojnik, dn. 08.12.2017r., zajmując 1 miejsce,
•    Małopolskie Igrzyska Dzieci Rytm-Muzyka-Taniec, Gnojnik, dn. 08.12.2017r. zajmując 1 miejsce.


Cheerleaderki uświetniały swoimi występami - pokazami różnego rodzaju imprezy organizowane przez jednostki samorządowe na terenie miasta i powiatu limanowskiegoJeżeli chodzi o wiodącą dyscyplinę, którą zajmuje się klub, czyli Karate Kyokushin to również jest się czym pochwalić. Nasi karatecy nie próżnowali. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika w 2017 roku brali udział w 14 turniejach rangi regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej, podczas których zdobyli łącznie 107 medali, w tym 33 złote, 33 srebrne i 41 brązowych.

Trudno wymienić i opisać w tym miejscu wszystkie sukcesy karateków, bo niniejsze podsumowanie byłoby nazbyt długie. Wymienimy naszym zdaniem te najważniejsze.
   
Do najcenniejszych trofeów karateków ARS Klub Kyokushinkai należą:


•    srebrny medal w konkurencji kata zdobyty przez Jakuba Sowę podczas XXXI Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w dniach 13-14.10.2017 r. w Świnoujściu.
•    brązowy medal w kumite juniorów młodszych -50 kg zdobyty przez Jakuba Kądziołkę podczas XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin
•    brązowy medal w kumite juniorów młodszych młodszych -50 kg zdobyty przez Jakuba Kądziołkę podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego Karate Kyokushin, które odbyły się 12.03.2017 w Przeworsku
•    srebrny medal w kumite WKF (karate olimpijskie) juniorów młodszych open zdobyty przez Jakuba Kądziołkę podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego Karate Kyokushin, które odbyły się 12.03.2017 w Przeworsku
•    brązowy medal w kumite juniorów młodszych +65 kg zdobyty przez Damiana Górkę podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego Karate Kyokushin, które odbyły się 12.03.2017 w Przeworsku
•    brązowy medal w kata juniorów zdobyty przez Karola Sułkowskiego podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego Karate Kyokushin, które odbyły się 12.03.2017 w Przeworsku.


Za sukces należy uznać fakt, iż podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin, które odbyły się 21.10.2017r. w Lublinie trójka zawodników: Jakub Kądziołka, Jakub Ociepka i Damian Górka znalazła się w ósemce najlepszych zawodników w Polsce w konkurencji kumite. Bez wątpienia sukcesem sportowym, ale również organizacyjnym naszego klubu w 2017 roku był VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci „One World One Kyokushin”, którego  klub jest pomysłodawcą i organizatorem.

W tegorocznej edycji turnieju brało udział ponad 500 zawodników z 56 klubów z Polski oraz z Austrii, Białorusi, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Karate Kyokushin. Turniej sędziowało grubo ponad 60 sędziów. Poziom organizacyjny i sportowy turnieju był wyjątkowo wysoki. Dlatego cieszy fakt, że w klasyfikacji drużynowej nasz klub uplasował się na 3 miejscu.


Wychowanek  klubu – Bartłomiej Wajda kolejny raz został powołany do Reprezentacji Polski na ME w Karate Kyokushin. Ponad to podczas ME nasz kraj i klub reprezentowali: Renata Sukiennik, Jakub Kądziołka oraz wspomniany wyżej Jakub Sowa.


Do sukcesów klubu zaliczyć należy również fakt, iż trener naszych karateków – sensei Arkadiusz Sukiennik uczestniczył w 44 Wschodnioeuropejskim Obozie Karate Kyokushin, który odbył się w dniach 20-23.07.2017 na obiektach AWF w Krakowie. W tym wyjątkowym obozie brało udział 316 karateków z Białorusi, Czech, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski. Głównymi prowadzącymi treningi byli Prezydent European Kyokushin Federation – shihan Antonio Pinero (Hiszpania), shihan Lesław Samitowski (USA), shihan Andrzej Drewniak (Polska), shihan Anatolij Fesenko (Rosja). Podczas tego obozu, przed międzynarodową komisją egzaminacyjną sensei Arkadiusz Sukiennik zdał egzamin na stopień mistrzowski 4 Dan w Karate Kyokushin. Stał się pierwszym w historii mieszkańcem Limanowej, który zdał egzamin na tak wysoki stopień w Karate Kyokushin.

- Poza codziennymi treningami i udziałem w zawodach sportowych w  klubie realizowane były wydarzenia i projekty, które na stałe wrosły w tradycję klubu jak np. „Ferie z Karate”. W ramach tego projektu każdego dnia przez okres ferii zimowych brało udział około 50 dzieci z terenu miasta Limanowa i okolic. Warto podkreślić, że zajęcia były całkowicie bezpłatne, a projekt był w całości zrealizowany z własnych środków klubu - podsumowuje sensei Arkadiusz Sukiennik


Jak zwykle w naszym klubie odbyły się dwie sesje egzaminacyjne na wyższe stopnie szkoleniowe w Karate Kyokushin (Kyu). Nasz klub to nie tylko ciężka praca i treningi to również przyjazna, rodzinna atmosfera, dlatego na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się tradycyjne klubowe ognisko z udziałem około 150 osób. W drugiej połowie roku 2017, w dniach 8-9.12.2017r. została zorganizowana klubowa wycieczka do kopalni soli w Bochni, w której brało udział 110 osób - członków naszego klubu oraz liczna grupa rodziców. Wycieczka była okazją zwiedzenia kopalni, zapoznania się z jej historią, ale również do przeprowadzenia treningu w wyjątkowej scenerii bocheńskiej kopalni, a co najważniejsze w korzystnym dla ludzkiego organizmu mikroklimacie -dodaje sensei Arkadiusz Sukiennik- Warto podkreślić i bardzo się cieszymy, że wystartowała w naszym klubie grupa treningowa „Masters” – dedykowana dla osób dorosłych, rodziców dzieci trenujących w naszym klubie i nie tylko. Jak na razie grupa działa prężnie, a trenujący w niej panie i panowie spotykają się systematycznie i trenują z dużym zaangażowaniem. Bez wątpienia mogą być przykładem dla wszystkich trenujących, w tym młodych karateków.


Jak co roku wszystkie "klubowe" dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który zarówno cheerleaderkom jak i karatekom podarował paczki zawierającymi słodkie prezenty, ale również pomysłowy i użytecznym gadżet w postaci buff w barwach ARS Klub Kyokushinkai.  Członkowie  klubu w roku 2017 odnieśli wiele sukcesów sportowych. Mimo różnych kłopotów czy ograniczeń lokalowych naszym zawodnikom udaje się utrzymywać wysoki poziom sportowy i rozsławiać dobre imię nie tylko klubu, ale również naszego miasta i całej Limanowszczyzny.  Warto podkreślić, że reprezentanci  klubu nie ponosili żadnych kosztów wynikających z ich udziału w zawodach sportowych, w tym również tych zagranicznych. Organizowany przez nas turniej „One World One Kyokushin” to swego rodzaju wizytówka, która rozsławia miasto nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy limanowskich władz samorządowych w roku 2018 będziemy mogli w Limanowej znów zorganizować tą międzynarodową imprezę sportową promującą miasto Limanowa w kraju i poza jego granicami. Jeżeli mowa o przyszłości to w nadchodzącym 2018 roku przed naszym klubem zostało postawione jeszcze jedno ważne zadanie. Polski Związek Karate przydzielił naszemu klubowi organizację jubileuszowych 45 Mistrzostw Polski Seniorów w Karate Kyokushin. Mamy nadzieję, że podołamy temu wyzwaniu.- Sukcesy, jakie osiągnęli członkowie klubu w 2017 roku to efekt ich ciężkiej pracy i zaangażowania – za co im z tego miejsca bardzo dziękujemy i gratulujemy. Jednak to, co udało się osiągnąć naszemu klubowi w 2017 roku nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli, w tym rodziców naszych podopiecznych. I za to wsparcie serdecznie dziękujemy. Bardzo dziękujemy za okazane dla naszego klubu wsparcie i pomoc przedstawicielom władz samorządowych: Pani Urszuli Nowogórskiej Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego, Panu Janowi Puchała - Staroście Limanowskiemu oraz Panu Władysławowi Bieda - Burmistrzowi Miasta Limanowa - podsumowuje Arkadiusz Sukiennik - Szczególnie podziękowania składam naszym dobroczyńcom i sponsorom klubu: Firmie JONIEC na czele z właścicielem firmy Panem Mieczysławem Jońcem oraz LIMDROG na czele z Panem Prezesem Maciejem Szkarłatem. Dzięki Państwa wsparciu nasze plany oraz sukcesy naszych podopiecznych były możliwe do zrealizowania. Wszystkim członkom i sympatykom ARS Klub Kyokushinkai życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w realizacji obranych celów oraz wszelkiej pomyślności w 2018 roku, OSU!


 

 

Źródło foto: Kyokushinkai Limanowa

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 39
Tagi : Klub Kyokushinkai, ARS Klub Kyokushinkai, Kyokushinkai limanowa, sport limanowa, karate limanowa,