WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Nowa karetka dla limanowskiego szpitala

Piątek, 29 Grudzień 2017

Limanowski szpital wzbogacił się o nową karetkę transportową na bazie Volkswagena Transportera najnowszej, VI generacji czyli T6. Nowa karetka posiada napęd 4x4 i doskonale sprawdzi się w naszych warunkach.

Jak mówił podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu Limanowskiego, 28 grudnia br. Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik - Bardzo się cieszę że karetka trafiła do limanowskiego szpitala. Dla mnie osobiście ważne jest że będzie ona służyła wszystkim mieszkańcom Powiatu Limanowskiego.

Ambulans ma silnik o mocy 150 KM odpowiada także normom które obecnie obowiązują - Dla nas istotne jest jednak przede wszystkim to, aby chory miał komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny, by czuł się spokojny o to, jak przebiegnie droga. Ten sprzęt to inwestycja w bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i ekipy ratowniczej – dodaje dyrektor limanowskiego szpitala Marcin Radzięta.

- Jest to nowoczesne i profesjonalnie wyposażona karetka która robi wrażenie – mówi starosta Jan Puchała - Dla nas jako Powiatu Limanowskiego ważne jest, że oprócz wiedzy medycznej, którą posiada personel naszego szpitala możemy zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu poprzez wykorzystanie takiego sprzętu, który wspiera działania medyczne.

Ten specjalistyczny pojazd kosztował prawie 290 tys. zł,  z czego 260 tys. zł zostało przekazane do Powiatu Limanowskiego w formie dotacji z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, natomiast 30 tys. przekazał samorząd Miasta Limanowa.

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości