Z pomocą do osób starszych, czyli Zielona Choinka 2017

Środa, 20 Grudzień 2017

Radość, łzy wzruszenia i wyjątkowa, przedświąteczna atmosfera – tymi słowami śmiało można podsumować akcję Zielona Choinka 2017, która miała miejsce 20 grudnia br. Już po raz ósmy do najbardziej potrzebujących mieszkańców trafiły świąteczne paczki i zielone drzewka. Honorowy patronat nad akcją, jak co roku, sprawował Starosta Limanowski Jan Puchała.

Do dwunastu najbardziej potrzebujących osób starszych z terenu powiatu limanowskiego trafiło symboliczne zielone drzewko oraz świąteczna paczka, w której obdarowani znaleźli produkty przekazane od lokalnych przedsiębiorców. Środki czystości, produkty spożywcze czy najpotrzebniejsze tekstylia to tylko niektóre z ofiarowanych podarunków.

Organizatorzy akcji - pracownicy Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, Nadleśnictwa Limanowa i pracowników firmy Joniec i Gold Drop przy wsparciu Gazety Krakowskiej,TV 28 i Radia RDN Nowy Sącz już od samego rana rozwozili paczki po całym powiecie limanowskim. Przekazując podarunki mieli okazję wywołać uśmiech na twarzach obdarowywanych oraz dać im ogromne wsparcie w przedświątecznym czasie.

Choroby, niedomagania z racji starszego wieku czy niedostatek to niestety bardzo częsty obraz, jaki towarzyszy odwiedzinom w poszczególnych domach. Właśnie dlatego, dzięki hojności i szczodrości lokalnych firm, do osób starszych i samotnych wytypowanych przez gminne i miejskie ośrodki pomocy społecznej mogły trafić życzenia i wyczekiwane upominki.

Oprócz życzeń świątecznych, tradycyjnej „zielonej choinki” przekazanej przez Nadleśnictwo Limanowa, do najbardziej potrzebujących osób trafiły m.in. wędliny od firmy Szubryt, pudła z pościelą i licznymi upominkami od firmy Gracja, środki czystości od firmy Gold Drop, żywność od firmy Joniec, pościel i ręczniki od firmy LIMDROG, przyprawy i art. spożywcze od firmy Marina Spices, soki od Pana Wincentego Krzyżaka - Sady Wincenta, soki od firmy Tymbark czy ciasta od firmy Szarotka.

Wiele przydatnych produktów przekazała również: firma Partner, Plastuś oraz Drzyzga. Upominki dla wytypowanych osób przekazali także pracownicy Starostwa Powiatowego w Limanowej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej czy Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej.

- Tegoroczna akcja skierowana była w stronę osób starszych, które z powodu choroby i niedostatku potrzebują naszej pomocy. To bardzo często osamotnione osoby, które oprócz najpotrzebniejszych produktów oczekują także chwili uwagi, rozmowy i wsparcia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz organizatorom akcji, którzy co roku wykazują się ogromnym gestem dla potrzebujących. To dzięki Wam możemy wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka – mówi Starosta Limanowski Jan Puchała

Składamy szczególne podziękowania Panu Staroście Powiatu Limanowskiego Janowi Puchale oraz Członkowi Zarządu Powiatu Limanowskiego Agacie Ziębie za osobiste zaangażowanie i wsparcie tegorocznej akcji.

Szczególne podziękowania należą się również firmom, które już po raz kolejny włączyły się w naszą akcję jak i tym, którzy po raz pierwszy nieśli z nami pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Wyrazy uznania przekazujemy także lokalnym mediom – telewizji TV 28, Radiu RDN Nowy Sącz oraz Gazecie Krakowskiej za promowanie, rozpowszechnianie i wspieranie naszej akcji.

- Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do realizacji akcji Zielona Choinka 2017 i liczymy, że za rok również uda nam się przekazać podarunki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu limanowskiego! - mówi Justyna Tokarczyk koordynator akcji i dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Autor : E.Czech/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Tagi : zielona choinka limanowa, zielona choinka 2017, powiat limanowski, starostwo limanowa, pomoc materialna limanowa, zielona choinka,