Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej z Certyfikatem MSIT

Poniedziałek, 18 Grudzień 2017

15 grudnia br. podczas seminarium branżowego zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2017/2018 na Stacji Narciarskiej Laskowa - Ski - Justyna Tokarczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, odebrała Certyfikat Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej dla Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. To oznacza, że PCIT w Limanowej przeszło pozytywnie certyfikację i utrzymało swoje dotychczasowe *** w tej kategorii obiektów!

Uroczyste przekazanie certyfikatów odbyło się podczas seminarium branżowego pt. "Małopolska -aktywna i bezpieczna zimą", zorganizowanego dla ekspertów branży turystycznej, samorządowców i dziennikarzy.

System kategoryzacji w MSIT jest bardzo ważnym elementem integracji jednostek IT, określa bowiem zasady i kryteria, których spełnienie jest warunkiem wejścia do systemu. Z punktu widzenia turysty, stanowi natomiast zakodowaną informację o jakości usług świadczonych przez daną jednostkę IT. Raz do roku odbywa się ocena spełniania kryteriów danej kategorii.

Certyfikat dla Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odebrała z rąk Leszka Zegzdy - Prezesa  Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego i Tomasza Urynowicza- Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Justyna Tokarczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, nadzorująca pracę PCIT w Limanowej. Certyfikaty zostały przyznane punktom, których funkcjonowanie zostało sprawdzone na wielu płaszczyznach: wizerunkowej, merytorycznej oraz organizacyjnej.

Powołana przy Małopolskiej Organizacji Turystycznej Komisja ds. Kategoryzacji Punktów Informacji Turystycznej, w której skład wchodzą przedstawiciele wszystkich Centrów Informacji Turystycznej, przedstawiciel MOT i UMWM, odwiedza każdy punkt i weryfikuje informacje zawarte w indywidualnej karcie oceny. Trzyma się przy tym ściśle postanowień Regulaminu Funkcjonowania i Pracy MSIT, gdzie zawarte są szczegółowe wytyczne dotyczące kategoryzacji.

Wytyczne dotyczą m.in.: oznakowania, wyposażenia, godzin otwarcia jednostek MSIT, liczby zatrudnionych osób, czy poziomu znajomości języków obcych. Przyznawana jest kategoria od jednej do czterech gwiazdek.

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości