Uroczysty jubileusz 140 – lecia BS Limanowa w Dworze Marsów

Poniedziałek, 11 Grudzień 2017

8 grudnia br. w Dworze Marsów, obecnej siedzibie Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, odbył się uroczysty jubileusz 140 – lecia Banku Spółdzielczego w Limanowej. Wydarzenie było połączone z promocją książki pn. Antoni Józef Mars Herbu Noga (1819 -1905). Pamiętnik.

Zgromadzeni goście mieli okazję zapoznać się z historią i dorobkiem Banku. Miejsce uroczystości wybrano nieprzypadkowo, ponieważ w Dworze Marsów Antoni Józef Mars w 1877 roku powołał do życia Towarzystwo Zaliczkowe – zalążek bankowości w Limanowej i okolicy. Bank Spółdzielczy w Limanowej do dziś jest kontynuatorem myśli Antoniego Józefa Marsa, a wydana publikacja jest pamiątką wieloletniego istnienia tejże instytucji.

Uroczysty jubileusz uświetnili swoją obecnością liczni przedstawiciele władz szczebla wojewódzkiego i powiatowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała  - Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga - Wicestarosta Limanowski, Marian Wójtowicz - Radny Powiatu Limanowskiego, Wacław Zoń - Zastępca Burmistrza Miasta Limanowa, Jolanta Juszkiewicz - Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa,  Władysław Pazdan – Wójt Gminy Limanowa, Stanisław Młyński – Przewodniczący Rady Gminy Limanowa, prof. nzw. dr hab. inż. Andrzej Kulig - Prodziekan ds. Ogólnych i Nauki na Politechnice Warszawskiej.

Podczas spotkania wyświetlono film historyczny ukazujący ideę i misję banku, zgodną z założeniami Antoniego Józefa Marsa. Kulisy publikacji promowanej książki ujawnił w swoim wykładzie Tomasz Jacek Lis – współpracujący z wydawnictwem na etapie powstawania publikacji.

- Jesteśmy dumni, że Bank Spółdzielczy w Limanowej to nasz polski, bezpieczny bank, będący tak blisko lokalnej społeczności. Dziękujemy za zaangażowanie i wieloletnią współpracę – mówił Jan Puchała, Starosta Limanowski.

Członkowie Rady Nadzorczej i Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej skierowali na ręce Prezesa – Adama Dutki akt uznania za długoletnie kierowanie bankiem oraz wkład włożony w rozwój jego działalności. Wydarzenie było również okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz zapoznania się z wieloletnią historią banku.

Źródło foto: BS Limanowa

Autor : E.Czech/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Tagi : bank spółdzielczy limanowa, powiat limanowski, bank limanowa, starostwo limanowa, bs limanowa, limanowa, starostwo w limanowej, powiat limanowski aktualności,