Uroczystość w Stróży okazją do spotkania Prezydenta z władzami regionu

Poniedziałek, 11 Grudzień 2017

9 grudnia br. odbyła się inauguracja obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, której dokonał Prezydent RP - Andrzej Duda. Uroczystość ta była również okazją do spotkania głowy państwa z władzami regionu.

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami województwa małopolskiego, powiatu limanowskiego i gminy Dobra, będącej jednocześnie współorganizatorem wydarzenia.

Przy wspólnym stole z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską oraz prezesem IPN Jarosławem Szarkiem spotkali się m.in. reprezentanci strony rządowej - wojewoda małopolski Piotr Ćwik i Sekretarz Stanu Wiesław Janczyk,  reprezentanci władz sejmiku regionu – przewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego Urszula Nowogórska i członek Rady Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń. Powiat limanowski reprezentowali: Starosta Limanowski Jan Puchała oraz przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Tomasz Krupiński. Gminę Dobra reprezentowali: wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn oraz przewodniczący rady gminy Dobra Jan Palki.

W spotkaniu udział wzięli również m.in.: Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Dariusz Leśniak, biskup tarnowski Andrzej Jeż i proboszcz parafii Stróża ks. Eugeniusz Kamionka.

Wydarzenie było okazją do przedyskutowania bieżących spraw regionu i problemów lokalnych oraz wymiany doświadczeń między władzami poszczególnych szczebli.

W inauguracji obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę powiat limanowski reprezentowali m.in. Wicestarosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga oraz członkowie Zarządu Powiatu: Agata Zięba, Jan Więcek Wojciech Włodarczyk. Obecny był również poczet sztandarowy powiatu limanowskiego.

Autor : E.Czech/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Tagi : prezydent stróża, powiat limanowski, starostwo limanowa, limanowa, starosta limanowski, gmina Dobra,