WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Defibrylator w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Czwartek, 07 Grudzień 2017

W ramach projektu pn. "Bezpieczny Powiat Limanowski" do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej został zakupiony i przekazany półautomatyczny defibrylator zewnętrzny (AED).

Półautomatyczny defibrylator zewnętrzny to przenośne urządzenie elektroniczne, które samodzielnie analizuje stan chorego i jest w stanie zdiagnozować zagrażające jego życiu zaburzenie rytmu serca. Jest łatwy w obsłudze, ponieważ został wyposażony w system głośnomówiący, dzięki któremu głos lektora instruuje osobę obsługującą defibrylator

Urządzenie zostało umieszczone w PCIT  i jest dostępne zarówno dla turystów, mieszkańców, jak również wszystkich potrzebujących, którzy znajdą się w pobliżu.

Warto wiedzieć...

Projekt „Bezpieczny Powiat Limanowski” współfinansowany jest w ramach programu "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.  Projekt ma na celu edukację dzieci i młodzieży z terenu powiatu limanowskiego w zakresie kształtowania świadomego i kulturalnego uczestnika ruchu drogowego, respektującego prawo i szanującego innych uczestników tego ruchu. Projekt zakłada upowszechnianie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zasad ratownictwa medycznego. Działania w ramach projektu skierowane są również do seniorów z terenu Powiatu Limanowskiego. Warto wspomnieć, że w ramach realizowanego przez powiat limanowski od 2015 roku projektu zakupionych zostało około 14 tys. materiałów odblaskowych, które były przekazane dzieciom, młodzieży a także seniorom.

Realizatorem projektu jest Powiat Limanowski, a Partnerami  są: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Auto - Moto - Klub Limanowa, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Pływalnia Limanowska.

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczosci