WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Uczennica z terenu powiatu na podium w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Czwartek, 30 Listopad 2017

Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. „Inspiracje conradowskie” zakończony zwycięstwem uczennicy z terenu powiatu limanowskiego. Zuzanna Pachura uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku zajęła II miejsce. W konkursie wzięli również udział uczniowie z ZS w Tymbarku: Anna Żelazny, Martyna Marszałek, Damian Cachro, Szymon Bujas. Opiekunem młodzieży była Pani Anna Rosiek.

Konkurs zorganizowany był przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie w związku z ustanowieniem roku 2017 Rokiem Conrada i przypadającą 160. rocznicą urodzin pisarza.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości Josepha Conrada oraz rozbudzanie aktywności plastycznej, wrażliwości i wyobraźni uczniów.

Organizatorzy wyrazili apel do uczniów o udział w konkursie następującymi słowami: To co pisarz namalował słowem – wyraź za pomocą wybranych technik plastycznych! Odkryj i stwórz na nowo egzotyczną scenerię Oceanu Indyjskiego, piękne żaglowce, charakterystycznych bohaterów oraz bogactwo symboliki w twórczości artysty.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół województwa małopolskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie po wykładzie dr B. Gryszkiewicza pt. "Conrad u progu XXI wieku".

Wszystkie nadesłane prace stanowić będą część ekspozycji prezentowanej w Wypożyczalni i Pracowni dla Młodzieży od 23 listopada do 31 marca 2018 r.

Zuzannie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów  !

Źródło: ZS im. KEN w Tymbarku

Autor : K.Syjud/ WPPiP