25 edycja Powiatowego Turnieju Szachowego

Piątek, 24 Listopad 2017

24 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej im. J. Piłsudskiego odbyły się Turniej Szachowy Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego

Punktualnie o godzienie 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 zebrali się miłośnicy "królewskiej" gry w szachy. Młodzież rywalizowała o mistrzostwo powiatu limanowskiego szkół ponadgimnazjalnych.

Na początku rozgrywek głos zabrała Dyrektor Szkoły Joanna Rudek, która przywitała wszystkich gości i uczestników . Następnie głos zabrał Starosta Limanowski Jan Puchała - "Powszechnie wiadomo, że szachowe rozgrywki mają wiele dobroczynnych walorów edukacyjnych. Ta „królewska gra” zachęca do logicznego myślenia, wpływa na kreatywność, a przy tym wymaga opanowania, cierpliwości i uważnej obserwacji. Dlatego cieszy nas fakt, że na terenie Powiatu Limanowskiego uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w turniejach szachowych ćwicząc swoją sprawność intelektualną i osobowość".
a ręce twórców Turnieju
Ryszarda Ewerta FIDE Arbitera oraz kierownika zawodów Leszka Mordarskiego Starosta Limanowski Jan Puchała wraz z Wicestarostą Limanowskim Mieczysławem Urygą przekazli podziękowania i życzenia z okazji jubileuszowej edycji turnieju - "Państwa praca widoczna jest w osiągnięciach edukacyjnych młodzieży, dlatego w sposób szczególny doceniamy ogrom pracy i zaangażowania jaki wkładacie w kształtowanie tych pozytywnych cech w uczniach,poprzez organizację już po raz 25 Turnieju Szachowego. Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu osobistym oraz by wszelkie podejmowane przez Państwa działania przyniosły oczekiwane rezultaty" - mówił Wicestarosta.

Podczas spotkania w imieniu Zarządu Polskiego Związku Szachowego Wicedyrektor MOS Felik Piwowar oraz FIDE Arbiter Ryszard Ewert wręczyli Honorowe Odznaki które za działania na rzecz sportu szachowego otrzymali :

- Srebrną Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego :

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej Joanna Rudek

- Brązową Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego:

Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga

Wicedyrektor Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej Lucyna Pajor

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości