WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Święto szkoły w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

Poniedziałek, 20 Listopad 2017

16 listopada br. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną przez ks. Jana Zająca i ks. Dominika Popielarczyka w intencji społeczności ZPO oraz w 16. rocznicę śmierci Patrona – ks. kanonika Stanisława Urygi i zmarłych nauczycieli.

Po nabożeństwie społeczność szkoły oraz przybyli goście przeszli na cmentarz, by tam przy grobie księdza Urygi wspólnie odmówić modlitwę, zapalić znicze i złożyć wiązanki kwiatów. Dalsza część obchodów miała miejsce w budynku szkolnym, gdzie dyrektor szkoły Anna Piwowarska powitała wszystkich zgromadzonych i oddała głos uczniom, którzy w części artystycznej przypomnieli biografię zasłużonego dla miejscowości patrona.

Podkreślono, że ksiądz Stanisław był wyjątkowym człowiekiem, który swoje życie poświęcił innym. - To cichy dobroczyńca, gorliwy duszpasterz, który w całej swej skromności był człowiekiem wielkiego formatu – podsumowali na koniec uczniowie. Dużym aplauzem publiczność nagrodziła występ szkolnego chórku, szczególnie solistek – Anny Filipiak i Anny Gil. Następnie głos zabrali goście, którzy wspominali spotkania z księdzem Urygą, jego życzliwość, serdeczność okazywaną innym na co dzień.

Na pamiątkę udziału w uroczystości goście otrzymali kalendarze ze zdjęciami upamiętniającymi ważne wydarzenia z życia szkoły.
 

Autor : oprac. A. Piwko
Wyświetleń : 22
Tagi :