WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Otwarcie nowego posterunku policji w Jodłowniku

Sobota, 18 Listopad 2017

19 listopada br. w Jodłowniku odbyło się oficjalne otwarcie nowego posterunku policji. Poprzedziła je msza święta w kościele parafialnym w Jodłowniku, pod przewodnictwem ks. dr. Kazimierza Fąfary zastępcy diecezjalnego kapelana Policji. W uroczystości udział wzięli m.in. Wiceminister Finansów i Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Posłowe: Jan Duda i Edward Siarka, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski Jan Puchała, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Tomasz Krupiński, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztof Pobuta, Komendant Powiatowy Policji w Limanowej insp. Dariusz Urbanik oraz władze gminy Jodłownik na czele z wójtem Pawłem Stawarzem, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Oficjalne otwarcie Posterunku Policji w Jodłowniku odbyło się o godz. 12:00 na placu przed budynkiem Urzędu Gminy Jodłownik, a poprzedziła go uroczysta msza święta. Wydarzenie uświetniła orkiestra dęta z OSP w Jodłowniku i liczne poczty sztandarowe m. in. z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, ochotniczych straży pożarnych oraz szkół.

- Sprawnie działająca formacja policyjna musi posiadać nie tylko odpowiednie doświadczenie, wiedzę, czy umiejętności, potrzebne do skutecznej walki z przestępczością, ale również właściwy sprzęt i infrastrukturę, które zapewnią nie tylko komfort pełnienia służby, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców poprzez odpowiednią ich obsługę. Dlatego bardzo się cieszę, że w dniu dzisiejszym zostaje uruchomiony Posterunek Policji w Jodłowniku. Obecność funkcjonariuszy na terenie Gminy Jodłownik przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców, ale również przybywających do gminy turystów - mówił Jan Puchała Starosta Limanowski. - Jednocześnie mając świadomość ciężaru czekających na Państwa dodatkowych zadań, związanych z bieżącym utrzymaniem tej siedziby, na ręce Pan Wójta składam wyrazy uznania i podziękowania. Niech wytrwałość i konsekwencja w działaniu, a także zwykła ludzka życzliwość towarzyszą Państwu w codziennej pracy.

Komendant Powiatowy Policji w Limanowej mianował na Kierownika Posterunku st. asp. Wojciecha Karcza, który dotychczas pełnił służbę w Komisariacie Policji w Tymbarku. W Posterunku Policji w Jodłowniku pełni służbę pięciu funkcjonariuszy: kierownik, dwóch dzielnicowych i dwóch policjantów służby patrolowej.

Po oficjalnej części i okolicznościowych przemówieniach wszyscy zaproszeni goście zwiedzali pomieszczenia Posterunku Policji w Jodłowniku.

Posterunek Policji w Jodłowniku został zlikwidowany w 1996 roku. Później, przez kilkanaście miesięcy, funkcjonował tam jeszcze tzw. rewir dzielnicowych. Na koniec marca w Urzędzie Gminy w Jodłowniku odbyła się debata społeczna „Tworzenie – Odtwarzanie Posterunków Policji” z przedstawicielami władz lokalnych – wójtem Pawłem Stawarzem, radnymi i sołtysami oraz mieszkańcami gminy Jodłownik. W rozmowach uczestniczyli także komendant limanowskiej policji insp. Dariusz Urbanik, komendant Komisariatu Policji w Tymbarku podinsp. Krzysztof Raczek oraz mł. asp. Jolanta Mól - rzecznik prasowy komendy w Limanowej.

Posterunek Policji w Jodłowniku mieści się tam, gdzie był zlokalizowany przed laty, czyli w budynku zajmowanym obecnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Policjantom z nowego  posterunku życzymy sukcesów i zawodowego spełnienia.

Autor : oprac. A. Piwko / źródło: KPP