Oddali krew – podzielili się życiem

Czwartek, 16 Listopad 2017

Ponad siedem litrów krwi oddali dzisiaj ochotnicy w ramach akcji krwiodawstwa pn. „Oddaj krew –podziel się życiem”. Organizatorami akcji był Powiat Limanowski, przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Limanowej. Wśród krwiodawców była m.in. Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

17 osób, w tym wielu pracowników Starostwa Powiatowego w Limanowej, oddało ponad siedem litrów krwi (1 donacja to 450 ml krwi). Swoją chęć oddania krwi zgłosiło aż 23 osoby. Każdy krwiodawca otrzymał posiłek regeneracyjny, a dodatkowo kolorowy odblask „Bezpieczny Powiat Limanowski”.

Ciesze się że w Starostwie Powiatowym w Limanowej, została przeprowadzona kolejna w tym roku akcja krwiodawstwa. Cieszy mnie, że pracownicy naszego Urzędu chcą pomagać innym i tak chętnie angażują się w tą akcjęmówił Starosta Limanowski Jan Puchała.

Uważam, że warto się dzielić tym co tak naprawdę otrzymaliśmy za darmo. Po prostu można i tak pomagać innym - mówiła Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, która dzieliła się tym cennym darem - już kolejny raz.

W trakcie trwania akcji, krwiodawcy uczestniczyli w prelekcji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy, w ramach programu „Bezpieczny Powiat Limanowski”. Prelekcję prowadził Mirosław Kaja wiceprezes Auto Moto Klubu Limanowa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, Paniom z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Limanowej za pomoc przy przeprowadzeniu zbiórki krwi oraz wszystkim ludziom o wielkim sercu, którzy przyszli podzielić się najcenniejszym darem jakim jest krew.

Autor : K.Syjud/ WPPiP