WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Święto Zawodów 2017

Środa, 15 Listopad 2017

W skupieniu i z zainteresowaniem na twarzach uczniowie szkół gimnazjalnych, z terenu powiatu limanowskiego, odwiedzali i oglądali stanowiska zawodowe przygotowane z okazji tegorocznego Święta Zawodów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, dnia 15.11.2017 r. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa i Starosta Limanowski Jan Puchała.

 

 

 - Chciałbym serdecznie przywitać wszystkich gości na Święcie Zawodów 2017 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących otworzył spotkanie Jan Skrzekut Dyrektor ZSTiO w Limanowej. Gospodarz wydarzenia życzył gimnazjalistom zainteresowania stoiskami, a w konsekwencji podjęcia wstępnych decyzji co do wyboru odpowiedniej szkoły. Zapraszam oczywiście do naszego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zachęcał dyrektor.


Starosta Limanowski Jan Puchała podziękował organizatorom za realizację Święta Zawodów, a następnie zwrócił się do młodzieży gimnazjalnejMyślę, że będzie to dla was przeżycie, poznacie szkoły ponadgimnazjalne, poznacie kierunki kształcenia oraz poziom nauczania w szkołach - starosta zaznaczył, ze poziom nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, w tym szczególnie w szkołach, które kształcą zawodowo jest bardzo wysoki. Droga młodzieży macie dzisiaj szansę wybrać odpowiedni dla siebie kierunek kształcenia, następnie szkołę, w której możecie się kształcić, a wreszcie zawód który będziecie w życiu realizować.


List Wiceministra Finansów, Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka z okazji organizowanego Święta Zawodów odczytał Dyrektor Biura Posła oraz Członek Zarządu Powiatu Wojciech Włodarczyk Składam podziękowania i życzenia dla grona pedagogicznego i uczniów za zorganizowanie spotkania o charakterze informacyjnym i poznawczym, którego celem jest promocja kształcenia zawodowego w powiecie limanowskimnapisał w liście Wiceminister, zaznaczając, że ma  nadzieję, na to że inicjatywa ta pomoże uczniom poznać swoje predyspozycje zawodowe, umiejętności i talenty, a także okaże się pomocna przy wyborze właściwych szkół. Uczniom życzę umiejętności dokonania wyboru drogi kształcenia zawodowego zgodnego ze swoimi pasjami napisał, kończąc list Wiceminister Wiesław Janczyk.


W tegorocznym Święcie Zawodów wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego : Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Stefan Hutek Radny Powiatu Limanowskiego, Marek Młynarczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Artur Krzak Dyrektor Edukacji i Sportu.

Święto Zawodów to wydarzenie organizowane już od kilku lat. Prezentuje szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Limanowskiego, zachęcając gimnazjalistów do wyboru kształcenia w zawodzie. Święto Zawodów powstało w ramach promocji projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", którego obecnie realizuje się kontynuację. Prezentujące się podczas Święta Zawodów szkoły,  korzystają ze środków realizowanego projektu. Co roku stoiska i ekspozycje odwiedza około 1000 gimnazjalistów nie tylko z terenu Powiatu Limanowskiego. Poprzez doroczne Święto Zawodów pokazujemy wyposażenie naszych pracowni oraz możliwości skorzystania z dodatkowych form wsparcia, jakie dają środki unijne. Pomagamy młodzieży gimnazjalnej dokonać wyboru szkoły.

 

Autor : K.Syjud/ WPPiP
Wyświetleń : 272
Tagi :