WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa

Piątek, 10 Listopad 2017

Zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa pn. "Oddaj krew - podziel się życiem", organizowanej przez Starostwo Powiatowego w Limanowej, przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Limanowej.

Zbiórka krwi odbędzie się 16 listopada (czwartek) br. w sali konferencyjnej - 201,  Starostwa Powiatowego w Limanowej ul. Józefa Marka 9 (wejście od restauracji  "Stary Browar").  Akcja prowadzona będzie w godzinach od 9.00 do 12.00. W trakcie akcji będzie możliwość wzięcia udziału w instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad użycia defibrylatora AED.

Dawcą krwi może być każda zdrowa osoba, która wyraża chęć pomocy innym, będąca w wieku 18 - 65 lat, posiadająca ze sobą dowód tożsamości (ze zdjęciem, nr. PESEL, adresem). Dawca powinien być po lekkim śniadaniu oraz w ciągu ostatnich 24 godz. nie spożywać alkoholu oraz nie zażywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna), na 5 dni przed oddaniem krwi.

Każdy z dawców otrzyma
- posiłek regeneracyjny (ekwiwalent 4500 kcal)
- zwolnienie pełnopłatne z pracy
- dokument z grupą krwi, pełny wynik badania krwi (do odbioru w siedzibie RCKiK oddział w Limanowej - budynek Szpitala).
Zebrana podczas akcji krew zostanie przekazana na potrzeby Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczosci