WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Bezpieczny Powiat na terenie mszańskich szkół

Czwartek, 09 Listopad 2017

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego nieustannie uczestniczą w prelekcjach na terenie szkół powiatu limanowskiego, podczas których przekazują kolorowe odblaski, pochodzące z realizowanego programu pn. „Bezpieczny Powiat Limanowski”. 8 listopada br. w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego udział w wydarzeniu wzięła Radna Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak, odwiedzając szkoły na terenie Mszany Dolnej.

Podobnie jak w roku ubiegłym, dzięki pomocy Auto Moto Klubu Limanowa, na terenie powiatu limanowskiego odbywają się w szkołach prelekcje na temat ratownictwa medycznego, podczas których przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego przekazują uczniom odblaskowe gadżety. Podczas spotkania Ewa Filipiak Radna Powiatu Limanowskiego rozdawała odblaski.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej

Zespół Szkół Techniczno-Informtycznych w Mszanie Dolnej

Warto wiedzieć
Projekt „Bezpieczny Powiat Limanowski” współfinansowany jest w ramach programu "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.  Projekt ma na celu edukację dzieci i młodzieży z terenu powiatu limanowskiego w zakresie kształtowania świadomego i kulturalnego uczestnika ruchu drogowego, respektującego prawo i szanującego innych uczestników tego ruchu.

Projekt zakłada upowszechnianie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zasad ratownictwa medycznego. Działania w ramach projektu skierowane są również do seniorów z terenu Powiatu Limanowskiego. Warto wspomnieć, że w ramach realizowanego przez powiat limanowski od 2015 roku projektu zakupionych zostało około 14 tys. materiałów odblaskowych, które były przekazane dzieciom, młodzieży a także seniorom.

Realizatorem projektu jest Powiat Limanowski, a Partnerami  są: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Auto - Moto - Klub Limanowa, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Pływalnia Limanowska.

Autor : Agnieszka Piwko