WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Limanowianie w ósemce najlepszych zawodników w Polsce

Wtorek, 07 Listopad 2017

21 października 2017r. w Lublinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat). W zawodach brało udział 246 zawodników z 36 klubów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym był sensei Edward Urbańczyk. Organizatorem był Lubelski Klub Kyokushin kierowany przez shihan Jacka Czerniec.

W tegorocznych mistrzostwach ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali juniorzy: Jakub Kądziołka w kumite juniorów młodszych - 50 kg, Jakub Ociepka w kumite juniorów młodszych - 55 kg oraz w kata, Damian Górka w kumite juniorów młodszych +65 kg. Nasi zawodnicy rozpoczęli udział w tegorocznych mistrzostwach w bardzo dobrym stylu. Wszyscy stoczyli bardzo dobre i zacięte pojedynki eliminacyjne, które rozstrzygnęli na swoją korzyść. Cała trójka zakwalifikowała się do ćwierćfinału i znaleźli się w ósemce najlepszych juniorów w Polsce, w swoich kategoriach wagowych.

I tu niestety marzenia się skończyły. Jakub Ociepka na skutek odniesionej kontuzji dłoni w poprzedniej walce praktycznie oddał swój pojedynek o wejście do czwórki najlepszych zawodników w Polsce. Podobnie Damian Górka. Przez większość walki o wejście do ¼ finału Damian Górka dominował nad przeciwnikiem. Niestety w końcówce walki popełnił drobny błąd i pozwolił przeciwnikowi, by ten zadał mu kopnięcie w kontuzjowane w poprzedniej walce miejsce. Jakub Kądziołka po pięknych walkach eliminacyjnych najwyraźniej zlekceważył swojego przeciwnika w rundzie ćwierćfinałowej, a ten wykorzystał to z pełną premedytacją i niestety Jakub podobnie jak koledzy musiał pożegnać się z medalem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Reasumując, limanowscy zawodnicy zaprezentowali się naprawdę dobrze. Do sukcesu brakło im naprawdę niewiele. Medali tym razem nie zdobyli, natomiast zdobyli kolejne ważne doświadczenie. W efekcie końcowym każdy z naszych trzech zawodników znalazł się w ósemce najlepszych karateków w Polsce.

Gratulujemy dobrej postawy na zawodach tak wysokiej rangi!

Autor : oprac. Agnieszka Piwko / źródło: arslimanowa.pl/