Uroczystości Święta Niepodległości na terenie Powiatu Limanowskiego

Poniedziałek, 06 Listopad 2017

W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z uroczystościami patriotycznymi, organizowanymi na terenie Powiatu Limanowskiego.

Miasto Limanowa

O godz. 10.30 na limanowskim rynku odbędzie się REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA „Inspekcja Komendanta Piłsudskiego – tu czułem się w Ojczyźnie”.

Koncert Tobie Ojczyzno w dniu 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Zapraszamy na koncert Tobie Ojczyzno w dniu 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po koncercie rozpocznie się w limanowskiej bazylice uroczysta msza św. z udziałem Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika. Podczas koncertu chór wykona repertuar pieśni   patriotycznych.Usłyszymy m.in. Rotę, Warszawiankę, Modlitwę o pokój czy O, ziemio polska.

Miasto i Gmina Mszana Dolna

11 listopada o godz. 11.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Mszana Dolna do uczestnictwa w dziękczynnej mszy św. za Bożą Opatrzność, za wolność i niepodległość Polski. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież ze swoimi nauczycielami. Władze Miasta i Gminy Mszana Dolna zwracają się z gorącą prośbą do dyrektorów szkół, organizacji i instytucji działających w mieście i na terenie gminy, o udział w uroczystościach ze swoimi sztandarami.

Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 10.00 na Rynku, gdzie członkowie Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec” przeczytają apel poległych. Przed uroczystym przemarszem do kościoła złożone zostaną także wieńce na mogiłach tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość naszej Ojczyzny.

Włdze Miasta i Gminy gorąco zachęcają do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które zainicjuje Zagórzański Uniwersytet Trzeciego Wieku - (śpiewnik do pobrania - TUTAJ).

Po mszy św. poczty sztandarowe w uroczystym szyku przejdą pod remizę OSP, gdzie zakończy się oficjalna część uroczystości niepodległościowych.

Następnie po uroczystościach, o godz. 16.00 w parku miejskim odbędzie się otwarty Bieg Niepodległościowy.

Gminy: Dobra, Słopnice

Gmina Tymbark

Gmina Kamienica

W programie gminnych obchodów jest uroczysta msza święta, oddanie hołdu poległym za Ojczyznę, a także koncert Orkiestry im. św. Floriana ze Szczawy.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Godz. 9.30  - PLAC OSP W KAMIENICY
• zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych
• przemarsz z placu do kościoła

Godz. 9.45 - KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
• program artystyczny
• Msza św. w intencji Ojczyzny

Godz. 11.00 - POMNIK GRUNWALDZKI
• przemarsz z kościoła pod pomnik
• oddanie hołdu poległym za Ojczyznę
• koncert Orkiestry im. św. Floriana ze Szczawy

Gmina Laskowa - GOK

Zaprasza na mszę świętą z okazji 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada 2017 roku, „Na Jastrząbce” w Kamionce Małej o godzinie 11:00. Mszę świętą poprzedzi złożenie kwiatów i zniczy oraz zakończenie XX Młodzieżowego Rajdu Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak Oni w 1914 roku”.

Autor : oprac. Agnieszka Piwko