WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Bezpłatne szczepienia dla dzieci z powiatu limanowskiego

Poniedziałek, 06 Listopad 2017

To kolejna szansa dla mieszkańców powiatu limanowskiego, żeby zaszczepić swoje dziecko przeciw pneumokokom. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa przychodnia, w której możesz skorzystać z bezpłatnych szczepionek. Program jest współfinansowany z budżetu Powiatu Limanowskiego oraz budżetu gmin: Limanowa i Niedźwiedź

Szczepienia to część programu zdrowotnego Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2017 r. Wojewódzkim koordynatorem programu jest Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, lokalnym - Starostwo Powiatowe w Limanowej, które realizuje szczepienia we współpracy z 2 gminami.

SZCZEPIENIA DZIECI W POWIECIE LIMANOWSKIM WYKONUJĄ:

GMINA LIMANOWA

Realizator i miejsce wykonywania szczepień:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PORADNIA LEKARSKA OGÓLNA
Rojek, Marczuk, Jedynak, Marchewka, Cina Sp. j. w Limanowej
ul. Matki Boskiej Bolesnej 10, 34-600 Limanowa, tel.: 18 3371 446 wew. 109

GMINA NIEDŹWIEDŹ

Realizator i miejsce wykonywania szczepień:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego w Porębie Wielkiej
Poręba Wielka 278, 34-735 Niedźwiedź, tel.: 18 33-17-013

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:

• Ze szczepień mogą skorzystać dzieci zameldowane na terenie gmin: Limanowa oraz Niedźwiedź,  urodzone w latach 2014-2016 (które nie ukończyły 3 lat).
• Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 30.11.2017 r.
• W razie pytań prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Limanowej od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -15:30 pod numerem telefonu 18 3337 894.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Więcej infornmacji na:
www.profilaktykawmalopolsce.pl