WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Kolejne prelekcje na terenie szkół dotyczące bezpiecznego Powiatu

Piątek, 03 Listopad 2017

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego uczestniczą w prelekcjach na terenie szkół powiatu limanowskiego, podczas których przekazują kolorowe odblaski, pochodzące z realizowanego programu pn. „Bezpieczny Powiat Limanowski”. Starosta Limanowski Jan Puchała w dniu dzisiejszym, tj. 3 listopada br. uczestniczył w prelekcji na terenie ZS nr 1 w Limanowej oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej.

Podobnie jak w roku ubiegłym, dzięki pomocy Auto Moto Klubu Limanowa, na terenie powiatu limanowskiego odbywają się w szkołach prelekcje na temat ratownictwa medycznego, podczas których przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego przekazują uczniom odblaskowe gadżety.

- Chciałem dzisiaj zwrócić szczególną uwagę na bezpieczne poruszanie się po limanowskich ulicach, gdyż to bardzo ważne, aby kiedy wchodzimy na pasy, najpierw sprawdzić, czy jest na tyle bezpiecznie, aby wejść na jezdnię - mówi Jan Puchała Starosta Limanowski.

- Mam nadzieję, że zdobyta wiedza oraz otrzymane odblaski zwiększą świadomość uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zapewnią bezpieczeństwo, a modne wzory i kolory gadżetów będą się dobrze nosić wśród młodych mieszkańców naszego Powiatu.

Podczas spotkania Starosta Limanowski Jan Puchała rozdawał odblaski.

Projekt „Bezpieczny Powiat Limanowski” współfinansowany jest w ramach programu "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.  Projekt ma na celu edukację dzieci i młodzieży z terenu powiatu limanowskiego w zakresie kształtowania świadomego i kulturalnego uczestnika ruchu drogowego, respektującego prawo i szanującego innych uczestników tego ruchu. Projekt zakłada upowszechnianie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zasad ratownictwa medycznego. Działania w ramach projektu skierowane są również do seniorów z terenu Powiatu Limanowskiego. Warto wspomnieć, że w ramach realizowanego przez powiat limanowski od 2015 roku projektu zakupionych zostało około 14 tys. materiałów odblaskowych, które były przekazane dzieciom, młodzieży a także seniorom.

Realizatorem projektu jest Powiat Limanowski, a Partnerami  są: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Auto - Moto - Klub Limanowa, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Pływalnia Limanowska.

Autor : Agnieszka Piwko