WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Podsumowanie akcji „Znicz 2017” w powiecie limanowskim

Piątek, 03 Listopad 2017

Akcja „Znicz 2017” już za nami! W ciągu tych siedmiu dni na terenie naszego powiatu doszło do 27 kolizji drogowych i 3 wypadków, w których 1 osoba zmarła, a 2 zostały ranne.

29 października br. w Mszanie Dolnej kierujący pojazdem marki Peugeot potrącił 39-letniego pieszego znajdującego się na przejściu dla pieszych. 1 listopada w Kamienicy 22-letni kierujący pojazdem marki VW potracił osobę pieszą – 36-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna zmarł w szpitalu. 2 listopada w Limanowej przy ul. Piłsudskiego, 23-letni kierujący pojazdem marki Peugeot potrącił 64-letnią pieszą, która przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 4 kierujących w stanie nietrzeźwości. Niechlubny rekordzista został zatrzymany 1 listopada br. w Mszanie Dolnej. Mężczyzna miał 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor : oprac. A. Piwko / źródło: KPP
Wyświetleń : 52
Tagi :