Nowy sprzęt do Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego

Piątek, 03 Listopad 2017

Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej pozyskała w październiku br. kolejny sprzęty do rehabilitacji.

Wypożyczalnia istnieje od 1 lipca 2015 r. W tym czasie, do tej pory z jej usług skorzystało około 180 osób. Wypożyczalnia posiada około 130 urządzeń, które są pomocne osobom z czasową lub trwałą utrata sprawności fizycznej.  - Najczęściej wypożyczany sprzęt to łóżka pielęgnacyjne, balkoniki, wózki inwalidzkie i materace przeciwodleżynowe - mówi Agata Zięba, Członek Zarządu Rady Powiatu Limanowskiego. - Zachęcamy wszystkich potrzebujących do korzystania z naszej wypożyczalni.

W październiku wypożyczalnia pozyskała następujący sprzęt:

1. Wózek inwalidzki ręczny – 4 szt.
2. Łóżko pielęgnacyjne elektryczne – 2 szt.
3. Balkonik zwykły – 3 szt.
4. Kule łokciowe – 4 komplety.
5. Materac przeciwodleżynowy – 3 szt.

Autor : Agnieszka Piwko