WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej - zdarzenia drogowe z 1 listopada 2017r.

Czwartek, 02 Listopad 2017

 

1 listopada ok. godz. 19:45 w miejscowości Kamienica doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący pojazdem marki VW Passat (zam. Gmina Kamienica) potracił osobę pieszą – 36-letniego mężczyznę, który poruszając się po prawej stronie drogi wszedł na jezdnie wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Decyzją prokuratora ciało potraconego mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. Sprawę prowadzi KPP w Limanowej.


O godz. 18:10 w Kasince Małej, 22-letni obywatel Ukrainy, kierując pojazdem marki Mercedes na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Mazda, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący mercedesem wraz z pasażerem - 23-letnim obywatelem Ukrainy bez zgody właściciela zabrali samochód którym jechali. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Czynności w tej sprawie prowadzi KP w Mszanie Dolnej.

O godz. 15:10 policjanci z drogówki w miejscowości Laskowa zatrzymali 59-letniego kierującego pojazdem marki Mi-crocar MC, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości – 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ponadto posiadał aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów.

O godz. 15:50 w Mszanie Dolnej przy ul. Matejki policjanci zatrzymali 42-letniego kierującego pojazdem marki Daewo Tico. Mężczyzna miał 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu sądowego.

O godz. 10:20 w miejscowości Pasierbiec 39-letni kierujący pojazdem marki Toyota podczas cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Opel Insignia. Mężczyzna został ukarany mandatem.
 

Autor : oprac. A. Piwko / źródło: KPP
Wyświetleń : 22
Tagi :